Tesco prodalo obchodní dům v Brně. Bývalý Prior kupuje developer za stovky milionů

Martina Marečková
Aktualizováno 28. 8. 2017 15:09
Brněnský obchodní dům nedaleko hlavního nádraží kupuje od britského řetězce developer Crestyl. Cena transakce se pohybuje kolem 800 milionů korun.
Obchodní dům Tesco u brněnského hlavního nádraží. Bývalý Prior.
Obchodní dům Tesco u brněnského hlavního nádraží. Bývalý Prior. | Foto: ČTK

Brno - Maloobchodní řetězec Tesco pokračuje v prodeji svých nemovitostí. Brněnský obchodní dům, někdejší Prior, v blízkosti hlavního nádraží od britského řetězce kupuje developer Crestyl. Cena transakce nebyla zveřejněna. Podle informací on-line deníku Aktuálně.cz se však částka pohybuje v rozmezí 830 až 850 milionů korun.

Budova byla postavena v první polovině 80. let vedle hlavního nádraží. V předchozích letech Tesco mělo plány na přestavbu a rozšíření, k čemuž nikdy nedošlo, místo toho budovu už loni nabízelo k prodeji. Okolí obchodního domu patří k nejošklivějším místům města, nedávno zmizely různé stánky s textilem a dalším spotřebním zbožím.

"Naším cílem je v první fázi zlepšit celkové prostředí obchodního domu, přilákat do něj i další nájemce a oživit jej tak novými obchody," komentoval transakci Omar Koleilat, generální ředitel společnosti Crestyl. "Další plány s budovou vzejdou z diskuse se zástupci města a budeme schopni je oznámit v horizontu jednoho roku," dodal.

Pro Crestyl znamená akvizice obchodního domu Tesco vstup na brněnský trh. Developer postavil moderní nákupní centra v Mostě, Kladně a Jablonci nad Nisou. Velký projekt s obchody firma plánuje u Václavského náměstí v historickém jádru Prahy.

Crestyl staví také kanceláře a byty. Aktuálně v Česku rozvíjí realitní projekty ve více než 15 lokalitách s celkovou investiční hodnotou přesahující 1,2 miliardy eur (přes 31 miliard korun).

Tesco jako důvod prodeje svých nemovitostí uvádí vysoké náklady na budoucí opravy. Řetězec už prodal například obchodní dům na Americké třídě v Plzni a provoz prodejny v něm ukončí. Na brněnské adrese však Tesco zůstane v nájmu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy