Tesco otevřelo svůj největší středoevropský sklad, z regionu nechce odejít

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
22. 8. 2017 16:33
Distribuční centrum, ve kterém najde práci 1200 lidí, otevřelo Tesco poblíž Galanty na Slovensku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Bratislava - Britský řetězec Tesco otevřel na Slovensku své největší a nejmodernější distribuční centrum ve střední Evropě, ze kterého bude zásobovat i prodejny v České republice. Nové centrum o rozloze 146 500 metrů čtverečních se nachází u Galanty, asi 60 kilometrů od Bratislavy.

"Naše nové distribuční centrum v Galantě-Gáni je důkazem odhodlání rozvíjet naše podnikání v celé střední Evropě," uvedl generální ředitel společnosti Tesco pro střední Evropu Matt Simister.

Slovenský list Sme před dvěma lety uvedl, že Tesco v rámci svého ozdravného plánu zvažuje odchod z některých zemí střední Evropy včetně České republiky a Slovenska. Společnost tyto informace tehdy nepotvrdila.

Tesco nyní uvedlo, že otevřením nového distribučního centra dokáže zlepšit i dostupnost produktů pro své zákazníky ve všech prodejnách a zároveň nabídnout lepší sortiment v menších prodejnách v Česku.

Distribuční centrum, ve kterém najde práci 1200 lidí, otevřelo Tesco v regionu, kde je míra nezaměstnanosti jednou z nejnižších na Slovensku.

V novém distribučním centru budou skladovány trvanlivé potraviny, spotřební zboží a oděvy. Distribuovat se budou nejen na Slovensko, ale i do Česka, Maďarska a Polska. Oblečení kromě zemí střední Evropy poputuje i k franšízovým partnerům po celém světě.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 6 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy