Televize Nova zvýšila příjmy, lepší výsledek hlásí celá CME

ČTK ČTK
30. 7. 2014 10:11
Firma zaznamenala výrazný nárůst příjmů, na kterém se podílelo oživení českého trhu s reklamou.
Logo TV Nova
Logo TV Nova | Foto: TV Nova

Hamilton - Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice, hospodařila v letošním druhém čtvrtletí s provozním ziskem 22,6 milionu dolarů (464 milionů Kč) po ztrátě 4,6 milionu dolarů před rokem. Firma zaznamenala výrazný nárůst příjmů, na kterém se podílelo oživení českého trhu s reklamou.

Celkové příjmy společnosti ve druhém čtvrtletí stouply téměř o 17 procent na 205 milionů dolarů. V samotné České republice se příjmy zvýšily téměř o dvě pětiny na více než 59 milionů dolarů. Cena akcií CME po zveřejnění výsledků stoupla o sedm procent.

"Naše výsledky demonstrují další výrazné zlepšení finanční pozice podniku a jsou dalším důkazem našeho obratu k lepšímu," uvedl Michael Del Nin, jeden ze dvou generálních ředitelů CME. Čistá ztráta společnosti nicméně stoupla na 52,5 milionu dolarů z 41,1 milionu před rokem.

Provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) prudce vzrostl na 41,6 milionu dolarů z osmi milionů dolarů ve stejném loňském období. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej podle agentury Reuters odhadovali na necelých 35 milionů dolarů. V České republice se zisk OIBDA zvýšil na 20,7 milionu dolarů z pouhých 933 tisíc dolarů před rokem.

Součástí CME v Česku je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle Česka provozuje televize na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

Společnost CME se loni dostala do hlubokých ztrát kvůli odlivu inzerentů v České republice, která je jejím největším trhem. Tento odliv následoval po zvýšení cen reklamy zavedeném bývalým vedením firmy, které tak chtělo kompenzovat útlum na českém trhu s reklamou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy