Siri nedělá to, co v reklamě, zákazník žaluje Apple

David Slížek
14. 3. 2012 10:10
Použila firma Apple při prodeji iPhonu 4S klamavou reklamu?
iPhone 4S
iPhone 4S | Foto: Apple.com

Firma Apple bude zřejmě muset u soudu v New Yorku obhajovat výkony své virtuální asistentky Siri.

Žalobu na ni podal zákazník, který je nespokojený s tím, jak Siri ve smartphonu iPhone 4S funguje.

Tip: Celý text stížnosti si můžete přečíst zde (v angličtině)

Sliby z reklamy

Frank M. Faziosi ve své stížnosti tvrdí, že jej firma přiměla ke koupi telefonu zavádějícími a nepravdivými reklamami. Inteligentní hlasem ovládaná asistentka Siri přitom byla hlavní novinkou modelu 4S.

"Siri na iPhnou 4S nefunguje tak, jak firma slibuje v reklamě, což z iPhonu 4S dělá jen podstatně dražší iPhone 4," stěžuje si.

Software podle něj ve skutečnosti nezvládá funkce, které Apple v reklamních spotech slibuje - například rezervování místa v restauracích, sjednávání schůzek nebo vyhledávání kytarových akordů.

Siri podle něj navíc často nerozumí jeho povelům, dlouho jí trvá, než zareaguje, a je velmi náročná na přenos dat.

Sekvence kráceny

Ačkoli řada uživatelů také hlásí, že má s provozem Siri potíže, s problémy Franka M. Faziosiho se naopak mnoho z nich nesetkalo, jak popisuje i redaktor listu Wahington Post.

Reklamní spoty, ve kterých Siri reaguje na povely bez prodlení, navíc podle listu obsahují upozornění "sekvence byly kráceny".

Firma Apple se k tomuto konkrétnímu sporu nevyjádřila. Siri je ale podle ní stále v betaverzi, a program se dále vyvíjí.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko zmrazilo účty rádiu Svobodná Evropa, udělilo mu několik pokut

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

Ruské úřady letos stanici vyměřily pokuty v celkové výši zhruba jednoho milionu dolarů (asi 21,7 milionu Kč). RFE/RL je odmítla zaplatit a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. "Pracovníci ruského exekutorského úřadu zahájili řízení proti ruské pobočce RFE/RL kvůli nezaplaceným pokutám uděleným za porušení kontroverzního zákona o zahraničních agentech," uvedla stanice na svých internetových stránkách. Exekutoři v kancelářích strávili zhruba dvě hodiny sepisováním majetku a vybavení, práci novinářů nenarušili.

Ruský zákon o "zahraničních agentech", který se vztahuje na nevládní politické organizace a média přijímající finanční příspěvky ze zahraničí, je široce kritizován jako pokus zdiskreditovat kritické zpravodajství. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor loni nařídil médiím, kterých se zákon týká, aby ke zprávám ve vysílání, příspěvkům na sociálních sítích a audiovizuálním materiálům přidávaly dlouhé prohlášení objasňující, že obsah vytvořilo médium "plnící funkci zahraničního agenta".

RFE/RL se nařízení odmítla podřídit a za porušování zákona kvůli tomu dostala několik pokut. Podle ní jsou finanční postihy součástí kampaně, která má stanici přimět k odchodu z Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy