Aktuálně.cz pro iPhone je tady. Co naše aplikace umí?

Aktuálně.cz pro iPhone je tady. Co naše aplikace umí?
... a aplikace stáhne všechny články v rubrikách do vašeho telefonu. Můžete je tak číst, i když třeba jedete metrem, nebo jste na jiném místě, kde se nemůžte připojit k internetu. Nmusíte ani čekat, než se stáhnou všechny články, můžete rovnou začít číst.
iPhone má velý display jako stvořený pro prohlížení fotografií. V naší aplikaci máte přístup k fotoreportážím našich profesionálních fotografů.
Fotografie si můžete prohlížet nastojato i naležato...
... a můžete je roztáhnout na celou plochu displaye.
Foto: Aktuálně.cz
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
3. 8. 2011 11:00

Aktuálně.cz už můžete číst i na populární mobilní platformě iPhone! Naše aplikace obsahuje unikátní funkce, například možnost číst články i ve chvílích, kdy nejste připojeni k internetu (třeba v metru), komfortní prohlížení fotogalerií profesionálních fotoreportérů Aktuálně.cz nebo tematické speciály a speciální rubriky pro mimořádné události. Aplikacei si můžete zdarma stáhnout zde: http://iphone.aktualne.cz.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy