reklama
 
 

Samsung kritizuje Microsoft kvůli Windows 8

19. 3. 2013
Samsung kvůli neúspěchu Windows RT stahuje z několika trhů svůj tablet Ativ Tab

Společnost Samsung se v posledních dnech poměrně výrazně opřela do Microsoftu. S kritikou začal jeden z výkonných ředitelů společnosti Jun Dong-soo, který prohlásil: "Myslím si, že systém Windows 8 není lepší než starší platforma Windows Vista."

Podle šéfa Samsungu mohou právě Windows 8 za to, že dál klesá počet prodaných PC na úkor tabletů a smartphonů. Původně se totiž očekávalo, že příchod Windows 8 bude mít spíše opačný účinek.

V rozhovoru pro deník Wall Street Journal si před několika dny na Microsoft postěžoval i další z šéfů jihokorejské společnosti J. K. Shin, kterému pro změnu vadí systém Windows RT, který je verzí Windows 8 pro tablety s ARM procesory.

Tablety s Windows RT nikdo nechce

Windows RT jsou podle Shina pro zákazníky velmi neatraktivní, kvůli čemuž se tablety s tímto systémem špatně prodávají. Dalším problémem podle Shina je to, že Microsoft veřejnosti nedostatečně vysvětluje rozdíl mezi Windows 8 a RT, což vede ke zmatení zákazníků.

Nespokojenost Samsungu s prodeji tabletů s Windows RT vede k tomu, že firma nejspíše z některých trhů stáhne svůj tablet Ativ Tab, který na Windows RT běží.

Podle zatím nepotvrzených informací by měl být Ativ Tab stažen i z českého trhu.

I když je evidentní, že se systémům Windows 8 a RT nedaří tak dobře, jak si Microsoft původně představoval, někteří pozorovatelé neúspěch zařízení s těmito systémy připisují spíše samotným výrobům a jejich cenové politice.
 

autor: tl | 19. 3. 2013

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama