Rok 2012 přinese hned dva nové Xboxy a Kinect 2

Adam Fiala
2. 12. 2011 10:23
O nové verzi herní konzole se mluvilo už nějakou dobu. Vzniknou hned dva následovníci

Herní konzole Xbox oslavila šest let existence a šuškalo se, že si společnost Microsoft na příští rok přichystá nějakou novinku. Fámy získávají obrysy. Nejdůležitější informace se týká samotného herního zařízení. Nevznikne jeden, ale hned dva nové modely pojmenované Xbox 720 (dvojnásobek Xbox 360) a Xbox Loop. Při vývoji byla zohledněna herní náročnost, a tak bude jeden určený standardním uživatelům, druhý bude cílit na profesionální mistry gamepadu.

I když ani ten nebude pomalu potřeba. Microsoft totiž pokračuje ve vývoji svého zařízení pro bezdrátové a bezdotykové ovládání konzole Xbox. Kinect přinesl osvobození od herních ovladačů v loňském roce. Druhá verze tohoto všestranného zařízení, které se začal využívat v mnoha oborech včetně kybernetiky a doputuje i na osobní počítače Windows, přinese značná zlepšení.

Kinect pozná, že se zlobíte

Kinect by už neměl jenom číst pohyby těla, ale měl by být schopný odezírat ze rtů, sledovat jemné pohyby prstů a analyzovat tón hlasu. Dnes tyto věci neumožňuje už technické spojení. Kinect je s konzolí propojen přes USB kabel 2.0. Zapojí-li se USB 3.0 schopný přenést 400 Mb/s (či Thunderbolt se 700 MB/s), snadno se tato překážka překoná.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Zpravodaj Středočeského kraje už nebude vydávat MAFRA. Vadil střet zájmů i cena, komentuje hejtmanka

Středočeský kraj vypovědělo smlouvu na vydávání zpravodaje Středočech. Ten vydávala bývalá firma premiéra Andreje Babiše MAFRA. Současná hejtmanka Petra Pecková (STAN) krok zdůvodňuje nejen střetem zájmů premiéra Babiše, ale i cenou zakázky. Plánuje proto vypsat nové výběrové řízení.

„Tuto zakázku jsme rozhodně považovali za spornou a vnímali jsme ji jako střet zájmů,“ řekla Deníku N hejtmanka Pecková. „Jako vedení složené z členů STAN bychom nezadali takto významnou zakázku firmě šéfa naší strany,“ dodává v narážce na propojení své předchůdkyně a majitele Mafry. Firma měla od kraje inkasovat během dvou let téměř 17,7 milionu korun bez DPH, její původní nabízená cena přitom činila 10,6 milionu.

Zdroj: Domácí
před 1 hodinou

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy