Asistent od Googlu se naučí česky a telefon vás pošle spát. Projděte si osm největších novinek

Otakar Schön
9. 5. 2018 19:00
Google na své konferenci I/O představil mimo jiné umělou inteligenci, která za vás vyřídí hovory, nebo mapy, které vás nenechají bloudit v džungli velkoměsta.

 

Konference Google.
Konference Google. | Foto: Reuters

Po Microsoftu, který má v plánu více cílit na firemní zákazníky, oznámil své novinky také Google. Jeho prezentace udělala radost českým fanouškům, když ukázal mapu s chystanou dostupností své umělé inteligence Google Asistent, na níž nechyběla Česká republika. Velkých oznámení proběhlo více a my jsme vybrali osm z nich.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Rada Evropy požaduje urychlené nezávislé vyšetřování smrti Roma v Teplicích

Rada Evropy vyzývá (RE) k bezodkladnému, důkladnému a nezávislému vyšetření smrti Roma v Teplicích po policejním zákroku. Uvedl to v tiskovém prohlášení mluvčí generální tajemnice organizace. Podle RE jsou záběry z incidentu znepokojující a vyvolávají mnoho otázek.

"Rada Evropy vyzývá k bezodkladnému, důkladnému a nezávislému vyšetření nedávného úmrtí Roma v České republice poté, co ho zadržela policie. Záběry pořízené 19. června v Teplicích, v České republice, ukazující zákrok policie proti Romovi, který později zemřel v sanitce, jsou znepokojující a vyvolávají mnoho otázek ohledně okolností tohoto tragického incidentu," uvedl v prohlášení mluvčí Daniel Höltgen.

"Romové jsou největší menšinou v Evropě a Rada Evropy se dlouhodobě zapojuje do spolupráce s vládami a romskou komunitou na ochraně Romů před diskriminací a na podpoře jejich integrace a zapojení do společnosti," zdůraznil dále mluvčí organizace, která mimo jiné usiluje o udržování a rozvoj základních lidských práv a svobod.

Policejní zásah prošetři také zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková. Zaměří se na přiměřenost použití donucovacích prostředků. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ohledně zákroku v Teplicích zopakoval podporu policistům, věc podle něj vyšetřuje odbor vnitřní kontroly. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy