Asistent od Googlu se naučí česky a telefon vás pošle spát. Projděte si osm největších novinek

Otakar Schön
9. 5. 2018 19:00
Google na své konferenci I/O představil mimo jiné umělou inteligenci, která za vás vyřídí hovory, nebo mapy, které vás nenechají bloudit v džungli velkoměsta.

 

Konference Google.
Konference Google. | Foto: Reuters

Po Microsoftu, který má v plánu více cílit na firemní zákazníky, oznámil své novinky také Google. Jeho prezentace udělala radost českým fanouškům, když ukázal mapu s chystanou dostupností své umělé inteligence Google Asistent, na níž nechyběla Česká republika. Velkých oznámení proběhlo více a my jsme vybrali osm z nich.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy