Nokia zpřístupní své mapy i telefonům jiných značek

tl
14. 11. 2012 14:13
Nokia si svoje mapy už nebude schovávat pro sebe
Nokia Lumia 800
Nokia Lumia 800 | Foto: Nokia

Mapové podklady od Nokie jsou zařazovány mezi ty nejlepší na trhu, prozatím je ale mohli využívat pouze majitelé přístrojů od tohoto finského výrobce. Nokia ale nyní oznámila, že své mapy a vše co je s nimi spojeno, sloučila pod nový projekt s názvem Here, který bude k dispozici nejenom pro finské telefony.

Klasické mapy v projektu Here Nokia doplnila především o vlastní alternativu služby Streetview od Googlu, kterou získala po nedávné akvizici firmy Earthtime. Mapy a pohled do ulice má navíc rozšířit funkce LiveSight, která bude poskytovat takzvanou rozšířenou realitu, kterou nabízela už aplikace Nokia City Lens.

Aplikaci Here bude mít Android, iOS i Firefox

Nokia si pravděpodobně uvědomila, že pokud chce své lokalizační služby nadále inovovat, nemůže si je neustále schovávat pro sebe a musí je uvolnit i pro další platformy. Brzy by se tak měla objevit aplikace Here pro iOS a operační systém Android. Vzhledem k tomu, že Androidu s přehledem vládnou Google Maps, je otázkou, zda mapy od Nokie budou mít u uživatelů tohoto systému nějaký značný úspěch.

Nokia navíc uzavřela dohodu s Mozillou, která projekt Here integruje do svého chystaného systému Firefox OS.

Hlavní nevýhodou služby Here je, že v současnosti v České republice nefunguje přesně tak, jak by měla. Letecké snímky pořízené nad Českem jsou v nízkém rozlišení a velká část informací, které by měly z Here dělat unikátní službu, prozatím chybí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy