Microsoft uvedl nová okna: Jak Windows 8.1 vypadají?

Microsoft uvedl nová okna: Jak Windows 8.1 vypadají?
Tou hlavní změnou je pro uživatele návrat tlačítka Start, které má ovšem podobu dlaždicového rozhraní.
Úvodní obrazovku si může každý uživatel přizpůsobit podle svého - dlaždice mají různé velikosti i barvy a lze je organizovat do vlastních kategorií. Kromě toho si sem může připnout své libovolné aplikace.
Uživatelé, kteří si nechtějí zvykat na dlaždice, se mohou přepnout na klasickou plochu Windows - pomocí dlaždice označené "desktop". Stejně tak se lze vyhnout dotykovému displeji a používat klávesnici a myš.
Na pravé boční straně lze zobrazit panel, kde se nachází nabídka tlačítek pro vyhledávání nebo sdílení souborů, stejně tak je tu umístěna nabídka pro změnu nastavení. Panel uživatel zobrazí buď tahem prstů, nebo kliknutím myší do levého horního rohu a následným tahem dolů. Na stejném místě vlevo je umístěný panel, který zobrazuje poslední používané aplikace.
Foto: Microsoft
Tereza Holanová Tereza Holanová
17. 10. 2013 19:00

Obsáhlou recenzi Windows 8.1 najdete na HN Tech - ZDE.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy