LG potvrzuje Android Ice Cream Sandwich pro Optimus 2X

Adam Fiala
5. 12. 2011 4:16
V říjnu uvedená čtvrtá generace operační systému Android se objeví na nových modelech LG
Foto: LG.com

Nejnovější smartphony od značky LG s označení Optimus lze sehnat i v českých obchodech. I proto je potěšující zpráva, že LG plánuje, aby telefony „Optimové série" získali nejnovější verzi operačního systému Android. Jde o modely Optimus 2X, Optimus Black, Optimus 3D a Optimus LTE. Teprve až po svém uvedení získaly upgrade na verzi Gingerbread, nyní se dočkají i OS Ice Cream Sandwich.

Zákazníci zvítězili

LG tak reaguje i na řadu podnětů od samotných zákazníků. LG uvedla zmíněné modely smartphonů do prodeje teprve nedávno a ve stejné době uveřejnil Google Android 4.0. Uživatelé si tak na společnost LG, která zprvu odmítala inovaci na lepší systém, stěžovali a slibovali, že příště si vyberou jiného výrobce. LG nakonec ustoupilo, také aby si zachovalo tvář a zisky.

Cena mobilu přes devět tisíc korun

Při uvedení LG Optimus 2X se propagace zaměřovala na to, že se jedná o první model využívající dvoujádrový procesor. Tento model se prodává v českých obchodech zhruba za devět tisíc korun. Vyznačuje se rychlostí i stylem a disponuje i mini-HDMI portem.


 

Právě se děje

před 5 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy