LG potvrzuje Android Ice Cream Sandwich pro Optimus 2X

Adam Fiala
5. 12. 2011 4:16
V říjnu uvedená čtvrtá generace operační systému Android se objeví na nových modelech LG
Foto: LG.com

Nejnovější smartphony od značky LG s označení Optimus lze sehnat i v českých obchodech. I proto je potěšující zpráva, že LG plánuje, aby telefony „Optimové série" získali nejnovější verzi operačního systému Android. Jde o modely Optimus 2X, Optimus Black, Optimus 3D a Optimus LTE. Teprve až po svém uvedení získaly upgrade na verzi Gingerbread, nyní se dočkají i OS Ice Cream Sandwich.

Zákazníci zvítězili

LG tak reaguje i na řadu podnětů od samotných zákazníků. LG uvedla zmíněné modely smartphonů do prodeje teprve nedávno a ve stejné době uveřejnil Google Android 4.0. Uživatelé si tak na společnost LG, která zprvu odmítala inovaci na lepší systém, stěžovali a slibovali, že příště si vyberou jiného výrobce. LG nakonec ustoupilo, také aby si zachovalo tvář a zisky.

Cena mobilu přes devět tisíc korun

Při uvedení LG Optimus 2X se propagace zaměřovala na to, že se jedná o první model využívající dvoujádrový procesor. Tento model se prodává v českých obchodech zhruba za devět tisíc korun. Vyznačuje se rychlostí i stylem a disponuje i mini-HDMI portem.


 

Právě se děje

před 34 minutami

Zemřel herec Derek Fowlds, tajemník ze série Jistě, pane ministře

Ve věku 82 let zemřel dnes britský herec Derek Fowlds, jehož v Čechách znali diváci zejména z televizních sitcomů Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére. Podle serveru BBC zemřel dnes ráno v nemocnici v jihoanglickém městě Bath na zápal plic.

"Dnes odešel drahý kolega… Derek Fowlds byl opravdu milý člověk a fantastický herec… soustrast jeho rodině i přátelům, byl skutečná legenda," komentoval úmrtí na twitteru herec Larry Lamb.

Fowlds se narodil 2. září 1937 v Londýně. Hercem podle svých slov ani být nechtěl. "Chtěl jsem být fotbalista," vzpomněl ve své autobiografii z roku 2015. Když ale v jedné školní hře z jeviště uslyšel smích publika, rozhodl se pro herectví.

Fowlds začínal na divadle ve West Endu, od 60. let se objevil i v několika filmech, ale více se proslavil až rolí ministerského tajemníka Bernarda Woolleyho z kultovní satiry z osmdesátých let nazvané Jistě, pane ministře a další série Jistě, pane premiére.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americký soud zamítl žalobu mládeže na vládu kvůli klimatické politice

Federální odvolací soud ve Spojených státech v pátek zamítl žalobu proti klimatické politice vlády, kterou vznesla skupina dětí a dospívající mládeže. Informovala o tom agentura Reuters, podle které je to tvrdá rána tomuto významnému případu, kdy mladí lidé viní vládu, že ohrožuje jejich budoucnost.

Odvolací soud se v poměru dva ku jednomu shodl na tom, že žalující, kterým bylo v době podání žaloby osm až 19 let, neměli v případu odpovídající právní postavení. Soud rovněž konstatoval, že problémy vznesené v žalobě by měly řešit jednotlivé složky federální vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy