iPhone 4S už je možné předobjednat i v Česku

David Slížek
21. 10. 2011 17:40
Firma Apple zprovoznila předobjednávky iPhone 4S pro dalších 22 zemí, je mezi nimi i Česká republika. Prodávat se začne od 28. října.
Foto: Apple.com

Jen týden poté, co se nový iPhone 4S objevil v nabídce obchodů v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii, Francii, Německu a Japonsku, dočkali se i zájemci v ČR.

Nový smartphone, který Apple představil místo očekávaného iPhone 5, se prodává ve dvou barevných variantách od 14 990 Kč.

Zájemci musí počítat s přibližně dvoutýdenní dodací lhůtou, přičemž první objednávky z ČR bude Apple vyřizovat od 28. října.

Společně s ČR se nabídka otevřela pro dalších 21 zemí - Belgii, Dánsko, Estonsko, Finsko, Irsko, Itálii, Litvu, Lichtenštejnsko, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Mexiko, Nizozemí, Norsko, Rakousko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko.

iPhone 4S si jen za první den předobjednávek v USA zarezervovalo přes milion lidí a během prvního víkendu toto číslo stouplo na 4 miliony.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy