Apple se zbavuje Googlu. iOS 6 vyjde bez YouTube

tl
14. 8. 2012 8:53
V novém iOS 6 aplikaci YouTube standartně nenajdeme. Applu vypršela licence

Apple se postupně zbavuje spolupráce s Googlem na poli svého mobilního operačního systému iOS. Poté, co bylo ohlášeno, že nová verze tohoto systému s pořadovým číslem šest nebude obsahovat mapy Google Maps, Apple ohlásil, že v iOS 6 nebude ani aplikace YouTube, která byla také vyrobena Googlem.

YouTube aplikace z iPhonů a iPadů zmizí především proto, že Applu na ní vypršela licence, nicméně je patrné, že se Apple produktů od Googlu zbavuje velmi rád. Od doby, co internetový gigant přišel se svým vlastím operačním systémem Android, a stal se tak v oblasti mobilních systémů největším konkurentem Applu, vztahy mezi ním a firmou s jablkem ve znaku postupně chladnou.

Steve Jobs Android nenáviděl

Vzájemné přátelství navíc rozhodně neutužují četné soudní spory mezi Applem a Samsungem, kterých se Google sice přímo neúčastní, ale je jasné na čí straně stojí. Samsung je totiž největším výrobcem smartphonů a tabletů s Andoridem na světě a je tak pro Google významným obchodním partnerem.

Velmi negativní vztah měl k Andoridu především spoluzakladatel Applu Steve Jobs, který ho považoval za nepovedenou kopii jeho iOS a prohlašoval, že udělá vše pro to, aby ho zničil.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy