Yahoo tajně jedná s impériem Ruperta Murdocha

Red Eko
14. 2. 2008 10:59
News Corporation začátkem týdne zájem vylučovala
O Yahoo zájem nemáme.. Nebo ano?
O Yahoo zájem nemáme.. Nebo ano? | Foto: Reuters

New York - Zprávy o tom, že mediální skupina miliardáře Ruperta Murdocha News Corporation nemá o internetovou společnost Yahoo zájem, berou za své. Mezi oběma stranami mají údajně probíhat tajná jednání.

Informace přinesl ekonomický deník The Wall Street Journal s tím, že News Corp. hodlá spojit svou online společenskou síť MySpace právě s Yahoo.

Začátkem týdne však Murdoch jako jeden z mála prohlásil, že o koupi Yahoo zájem nemá. Na rozdíl od Google nebo Time Warner.

Kolem Yahoo tak dochází k dalšímu zvratu.

Foto: Yahoo!
Tanečky okolo Yahoo. Více čtěte zde:
Microsoft je mimo hru. S kým bude jednat Yahoo?

Ve středu se zdálo, že největší šanci na koupi Yahoo má stále softwarový obr Microsoft, který nabídl více než 40 miliard dolarů (31 dolarů za akcii). Podle vedení Yahoo to je málo a žádá 56 miliard, což analytici hodnotí jako nereálné.

Akcie Yahoo se pohybují na čtyřletém minimu a hranici 40 dolarů nepřekročily již od ledna roku 2006.

Je tak možné, že nabídka Microsoftu, popř. News Corporation bude vyšší, ale 35 dolarů za akcii nepřesáhne, tvrdí experti.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy