Věčně nakouslé jablko Steva Jobse, Thomase Edisona 21. století

Věčně nakouslé jablko Steva Jobse, Thomase Edisona 21. století
1970 - Společnost Xerox zakládá v kalifornském Palo Alto výzkumné středisko známé jako Xerox PARC. Rodí se IT - obor informačních technologií, jehož komerční potenciál později objeví právě Jobs.  
1972 - Hned v prvním roce Steve Jobs praštil se studiem na vysoké škole. Bylo mu sedmnáct let. "Neměl jsem ponětí, co dělat se svým životem ani jak mi to může škola pomoci zjistit. A zatím jsem tady utrácel všechny peníze, které moji rodiče střádali celý život. Tak jsem se rozhodl odejít a uvěřit tomu, že se nějak protluču. Tehdy to bylo pěkně děsivé, ale když se dívám zpátky, bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, jaká jsem udělal," vrátil se k osudovému bodu svého života Jobs v projevu roku 2005.
1975 - V Silicon Valley vzniká neformální Homebrew Computer Club. V aule Standfordské univerzity scházejí technologičtí excentrici a entuziasté. Vyměňují si tady nejen součástky ke svým průkopnickým přístrojům, ale i myšlenky a nápady. Jobs tady potkává inženýrského génia Steva Wozniaka, který tou dobou navrhuje kalkulačky v Hewlett-Packard.
1976 - Jobs s Wozniakem zakládají u rodičů v garáži firmu Apple Computer. "Běžně se stávalo, že jsem na něčem dělal a Steve hned věděl, jak to prodat," definoval Wozniak jednou větou role v Applu. V dubnu 1976 pak v Homebrew Clubu s Jobsem představili první osobní počítač Apple I.
Foto: Karel Toman
Karel Toman
23. 2. 2011 20:10

Podívejte se, jak šel čas s technologickým mágem křížícím byznys s uměním.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

před 6 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy