Moody's zlepšila výhled pro slovenské banky

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
19. 8. 2011 14:11
Agentura zlepšila výhled z negativního na stabilní
Logo ratingové agentury Moody's na budově, kde sídlí, v New Yorku.
Logo ratingové agentury Moody's na budově, kde sídlí, v New Yorku. | Foto: Reuters

Bratislava - Z negativního na stabilní zlepšila výhled slovenského bankovního sektoru mezinárodní ratingová agentura Moody's.

Na Slovensku se pole agentury zlepšily ekonomické podmínky, banky jsou ziskovější a snížily své rezervy proti špatným úvěrům.

"Pokračující ekonomický růst a klesající nezaměstnanost přispěly ke stabilizaci problémových úvěrů a ke snížení úvěrových ztrát v prvním čtvrtletí 2011," uvedl podle agentury Reuters viceprezident Moody's Simone Zampa.

Slovensko za globální finanční krize nemuselo sanovat ani jednu domácí finanční instituci a silné ekonomické oživení země přispělo ke zlepšení prostředí, v němž slovenské banky fungují. Loni se zisky slovenských bank zvýšily na více než dvojnásobek a Moody's čeká, že letos bude silný nárůst ziskovosti pokračovat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Ministryně Benešová se rozhodla podat kárnou žalobu na brněnskou soudkyni Bartošovou v souvislosti s přerušením trestu lobbisty Romana Janouška

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Předsedkyní německého Spolkového sněmu se má stát politička SPD Bärbel Basová

Předsedkyní německého Spolkového sněmu se má stát 53letá politička sociální demokracie (SPD) Bärbel Basová. Vyplývá to z informací, které má k dispozici agentura DPA. Ustavující schůze Spolkového sněmu v novém složení, které určily volby 26. září, bude v úterý.

Basovou do vysoké ústavní funkce navrhne vedení parlamentní frakce SPD. Basová je poslankyní od roku 2009 a v současnosti je místopředsedkyní parlamentní frakce SPD. V čele Spolkového sněmu by vystřídala Wolfganga Schäubleho z Křesťanskodemokratické strany (CDU), která si po volební porážce na předsednické křeslo nemůže činit nárok.

Úřad šéfa Spolkového sněmu je protokolárně druhý nejvyšší ve Spolkové republice Německo, hned po spolkovém prezidentovi. Tradičně náleží nejsilnější frakci v parlamentní komoře. SPD zvítězila ve volbách do Spolkového sněmu díky zisku 25,7 procenta hlasů. V minulých dnech často zaznívaly požadavky, aby v čele sněmu stanula žena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy