Kellner hodlá zvýšit podíl v Generali, zaplatí miliardy

Ekonomika Ekonomika
5. 4. 2010 18:47
Nejbohatší Čech chce navýšit svůj podíl v třetí největší evropské pojišťovně na dvě procenta
Generalli a Kellnerova PPF už spolu podnikají.
Generalli a Kellnerova PPF už spolu podnikají. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nejbohatší Čech Petr Kellner má investorskou slinu. Poté, co v pátek vyšlo najevo, že koupil 0,3 procenta akcií pojišťovny Generali, přišla o velikonočním pondělí zpráva, že svůj podíl hodlá navýšit na dvě procenta.

Kellner koupil první várku akcií třetí největší evropské pojišťovny za víc než dvě miliardy korun. Nyní podle informací ČTK hodlá realizovat další předjednané nákupy akcií. 

Petr Kellner je od dubna 2007 členem správní rady pojišťovny Generali. Za další akcie bude muset vynaložit několik miliard korun. Kellne je podle časopisu Forbes 89. nejbohatším človekem na světě.

Italská Generalli je třetí největší pojišťovnou v Evropě a spolu se skupinou PPF vlastní prostřednictvím Generalli PPF Holdingu Českou pojišťovnu. Pojišťovna a Kellnerova finanční skupiny vloni také založily Investiční fond PPF Partners, který se zaměřuje na nákupy aktiv ve střední a východní Evropě.


 

 

Právě se děje

před 33 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy