Kellner hodlá zvýšit podíl v Generali, zaplatí miliardy

Ekonomika Ekonomika
5. 4. 2010 18:47
Nejbohatší Čech chce navýšit svůj podíl v třetí největší evropské pojišťovně na dvě procenta
Generalli a Kellnerova PPF už spolu podnikají.
Generalli a Kellnerova PPF už spolu podnikají. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nejbohatší Čech Petr Kellner má investorskou slinu. Poté, co v pátek vyšlo najevo, že koupil 0,3 procenta akcií pojišťovny Generali, přišla o velikonočním pondělí zpráva, že svůj podíl hodlá navýšit na dvě procenta.

Kellner koupil první várku akcií třetí největší evropské pojišťovny za víc než dvě miliardy korun. Nyní podle informací ČTK hodlá realizovat další předjednané nákupy akcií. 

Petr Kellner je od dubna 2007 členem správní rady pojišťovny Generali. Za další akcie bude muset vynaložit několik miliard korun. Kellne je podle časopisu Forbes 89. nejbohatším človekem na světě.

Italská Generalli je třetí největší pojišťovnou v Evropě a spolu se skupinou PPF vlastní prostřednictvím Generalli PPF Holdingu Českou pojišťovnu. Pojišťovna a Kellnerova finanční skupiny vloni také založily Investiční fond PPF Partners, který se zaměřuje na nákupy aktiv ve střední a východní Evropě.


 

 

Právě se děje

před 16 minutami

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy