Kellner hodlá zvýšit podíl v Generali, zaplatí miliardy

Ekonomika Ekonomika
5. 4. 2010 18:47
Nejbohatší Čech chce navýšit svůj podíl v třetí největší evropské pojišťovně na dvě procenta
Generalli a Kellnerova PPF už spolu podnikají.
Generalli a Kellnerova PPF už spolu podnikají. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nejbohatší Čech Petr Kellner má investorskou slinu. Poté, co v pátek vyšlo najevo, že koupil 0,3 procenta akcií pojišťovny Generali, přišla o velikonočním pondělí zpráva, že svůj podíl hodlá navýšit na dvě procenta.

Kellner koupil první várku akcií třetí největší evropské pojišťovny za víc než dvě miliardy korun. Nyní podle informací ČTK hodlá realizovat další předjednané nákupy akcií. 

Petr Kellner je od dubna 2007 členem správní rady pojišťovny Generali. Za další akcie bude muset vynaložit několik miliard korun. Kellne je podle časopisu Forbes 89. nejbohatším človekem na světě.

Italská Generalli je třetí největší pojišťovnou v Evropě a spolu se skupinou PPF vlastní prostřednictvím Generalli PPF Holdingu Českou pojišťovnu. Pojišťovna a Kellnerova finanční skupiny vloni také založily Investiční fond PPF Partners, který se zaměřuje na nákupy aktiv ve střední a východní Evropě.


 

 

Právě se děje

před 10 minutami

Microsoft představil novou verzi svého operačního systému Windows

Americká softwarová společnost Microsoft ve čtvrtek oficiálně představila novou verzi svého operačního systému Windows. Na virtuální prezentaci potvrdila, že nová verze ponese označení Windows 11. Podle agentury Reuters by se měla objevit na trhu koncem letošního roku.

Nejnovější verze Windows přináší řadu změn, a to mimo jiné v designu a ovládacích prvcích. Tlačítko Start a ikony aplikací jsou ve Windows 11 nově umístěny ve střední části spodního panelu, nová verze rovněž začala používat zaoblené rohy.

Windows jsou nejrozšířenějším operačním systémem pro osobní počítače na světě. Nynější verzi Windows 10 uvedla firma na trh v roce 2015. Vývojář Microsoftu Jerry Nixon tehdy tvrdil, že půjde o poslední verzi tohoto operačního systému.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy