Jackson se stal konkurentem svého extchána Elvise

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
7. 7. 2009 14:50
Žebříček nejbohatších zesnulých celebrit podle magazínu Forbes
Katalog aukce majetku Michaela Jacksona. Dražba Jacksonova majetku potrvá několik dnů, a to od 22. do 26. dubna tohoto roku.
Katalog aukce majetku Michaela Jacksona. Dražba Jacksonova majetku potrvá několik dnů, a to od 22. do 26. dubna tohoto roku. | Foto: Reuters

Washington - Nikdy nezestárnete, budete imunní vůči skandálům a pomluvám a vaše výdaje se dramaticky sníží. Budete velebený světovými médii a fanoušci vám vyjádří svou nekončenou oddanost. A navíc vyděláte.

Jak s jistou dávkou nadsázky píše prestižní magazín Forbes, k tomu všemu stačí jen jediné - musíte zemřít jako celebrita na vrcholu své slávy.

Čtěte také:
Poslední aplaus, svět se loučí s Michaelem Jacksonem

Příkladem za všechny jsou Elvis Presley nebo John Lennon. Tyto hvězdy hudebního nebe vydělávají miliony dolarů i po smrti. A někdy více než jejich živí kolegové.

Třeba Presley si podle posledního žebříčku třináctky nejbohatších zesnulých celebrit sestaveného Forbesem dokázal v posledním účetním období vydělat více než Madonna.

Nejbohatší mrtvé celebrity:

 1. Elvis Presley (52 milionů dolarů)
 2. Charles M. Schulz (33 milionů dolarů)
 3. Heath Ledger (20 milionů dolarů) 
 4. Albert Einstein (18 milionů dolarů)
 5. Aaron Spelling (15 milionů dolarů)
 6. Dr. Seuss (Theodor Geisel) (12 milionů dolarů)
 7. John Lennon (9 milionů dolarů)
 8. Andy Warhol (9 milionů dolarů)
 9. Marilyn Monroe (6,5 milionů dolarů)
10. Steve McQueen (6 milionů dolarů)
11. Paul Newman (5 milionů dolarů)
12. James Dean (5 milionů dolarů)
13. Marvin Gaye (3,5 milionů dolarů)

zdroj: Forbes

Už teď lze předpokládat, že smrt krále popu Michaela Jacskona s pořadím žebříčku zamíchá.

Tragická smrt vydělává

Po úmrtí populárního zpěváka na serveru Amazon okamžitě vzrostl prodej jeho desek. Na portálu eBay se zase objevilo několik původních vinylových alb Thriller, přičemž cena jednoho z alb za hodinu a půl od umístění na portál vystoupala na 1 200 dolarů a zájem o něj byl obrovský.

Za horentní sumy se prodává vše související s Jacksonovým jménem. Znalci odhadují, že zájem o jeho alba prudce vzroste.

Magazín Forbes potvrzuje, že nečekaná smrt vydělává. "Na náhlé, brzké smrti něco je," říká advokát z oboru Roger Richman. "Jimi Hendrix, Janis Joplin, Bob Marley - všíchni z nich zemřeli v nejlepších letech, proto se kolem nich stále stále točí emoce." Jejich sláva neuhasla, zamrzla v nejlepším.

Elvis je jedničkou i 30 let po smrti

Každoroční žebříček byl zveřejněn naposledy loni na Halloween. Celkem 13 zesnulých osobností v něm vydělalo za dvanáct měsíců 194 milionů dolarů.

Presley si přišel na 52 milionů dolarů. Na první příčku ho s jasným finančním náskokem vysadily hlavně tržby z obří návštěvnosti jeho domu Graceland. Předminulý rok totiž uplynulo od úmrtí krále rock'n'rollu 30 let.

Třetí příčku obsadil nedávno tragicky zesnulý herec Heath Ledger. Australan se ve 28 letech předávkoval léky a jeho smrt spustila obrovskou návštěvnost jeho posledního filmu Batman - Temný rytíř. I tento zájem mu vynesl 20 milionů dolarů.

Do třináctky patří i Marilyn Monroe, Andy Warhol nebo James Dean. Tradičně si vydělávají ovšem i ty celebrity, které se dožily vysokého věku a staly se pojmem. Jako například Paul Newman, který zesnul v úctihodných 83 letech, autor komiksů Charles M. Schulz (77), Albert Einstein (76) nebo tvůrce nejslavnějších seriálů Aaron Spelling (83).

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

před 6 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy