Síť hračkářství Sparkys mění majitele, Pawlowski ji prodal

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
23. 4. 2015 11:00
Řetězec koupil podnikatel Petr Homolka, který už dříve ovládl také e-shop 4kids.cz.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Realitní magnát Sebastian Pawlowski prodal tuzemskou hračkářskou síť Sparkys. Novým majitelem se stal podnikatel Petr Homolka prostřednictvím firmy Wormelen Group. S odkazem na informace v obchodním rejstříku to napsal deník E15.

K transakci se nepodařilo získat komentář ani jedné ze stran. Cena za prodej řetězce, který patří k největším v Česku, tedy není známa.

Už loni koupil Homolka internetový obchod 4kids.cz. V kombinaci se Sparkys, které mají celkem 18 poboček v sedmi velkých městech, tak vznikl největší hráč na českém trhu s hračkami s tržbami kolem 1,5 miliardy korun, uvedl už dříve server Motejlek.com.

Homolka dosud podnikal v úplně jiných oblastech - například mzdové a pracovní agendě nebo zajišťování víz mezi Evropskou unií a Ruskem.

Řetězec Sparkys založili v roce 1998 Sebastian Pawlowski se svou manželkou Katherine Butler. Do sítě patří čtyři Domy hraček (dva v Praze a po jednom v Brně a Olomouci) a dále menší obchody ve velkých nákupních centrech.

Sparkys předloni utržil 330 milionů korun. Mezi další velké prodejce hraček v Cěsku patří například Bambule, Dráčik, HM Studio a Pompo. Obrat tuzemského trhu s hračkami je zhruba pět miliard korun ročně.

 

Právě se děje

před 35 minutami

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy