reklama
 
 

Pošta už nechce vlastní banku, vypíše tendr na partnera

4. 4. 2016 17:29
Česká pošta vypíše výběrové řízení na partnera pro poskytování bankovních a pojišťovacích služeb po roce 2017, kdy vyprší nynější smlouva s ČSOB. Z bankovních a pojišťovacích služeb má státní podnik výnosy zhruba 1,5 miliardy korun ročně.

Praha - Česká pošta nebude zakládat vlastní banku. Vypíše výběrové řízení na partnera pro poskytování bankovních a pojišťovacích služeb po roce 2017, kdy vyprší nynější smlouva s ČSOB. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík. Návrhem se má ve čtvrtek zabývat vláda. O možnosti požádat o vlastní licenci k poskytování bankovních služeb představitelé pošty hovořili loni a předloni.

Do konce příštího roku má Česká pošta smlouvu o poskytování finančních služeb v pobočkách s ČSOB, která na poštách nabízí služby pod hlavičkou Poštovní spořitelny. Z bankovních a pojišťovacích služeb má státní podnik výnosy zhruba 1,5 miliardy korun ročně.

Pošta chce tento týden podepsat smlouvu s poradcem, který jí pomůže s výběrem nového bankovního partnera nebo partnerů. Výběr by měl podle Vitíka začít tak, aby celý proces skončil ještě v letošním roce.

"Chceme na základě smlouvy získat minimálně stejné finance jako dosud, optimálně ještě vyšší. Chceme se také zaměřit na druh onoho partnerství, nechceme mít zprostředkovatelskou, ale partnerskou smlouvu," řekl Vitík.

Pošta provozuje 3200 poboček. Část z nich začala teprve loni přijímat platební karty. V roce 2014 hospodařila se ziskem před zdaněním 241 milionů korun, což je meziroční pokles o pětinu. Za loňský rok firma očekávala zisk kolem 50 milionů korun. Od května pošta zdraží některé služby, například poslání dopisu bude stát 16 korun místo 13 korun.

autor: ČTK | 4. 4. 2016 17:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama