Obrazem: Hartmann přesunul výrobu operačních pomůcek do Česka. Vznikají v dokonale čistém prostředí

Klikněte pro vstup do galerie.
Výrobce zdravotnických potřeb a pomůcek Hartmann-Rico rozšířil automatizaci pro výrobu operačních roušek v závodě ve Veverské Bítýšce na Brněnsku, investoval 90 milionů korun.
Čistota je v byznysu Hartmann - Rico nezbytná, protože závod ve Veverské Bítýšce je součástí divize prevence infekcí. Vyrábí se tu především operační roušky a také tu probíhá balení takzvaných CPT setů.
Tyto sety se dosud vyráběly v Německu, avšak v posledních letech se výroba postupně přesouvala do Česka.
Nyní se tento proces zakončil a dnes už se zmíněné zboží vyrábí pouze v tuzemských závodech, které jsou kromě Veverské Bítýšky ještě v Havlíčkově Brodě, Chvalkovicích a v Zastávce u Brna. Jejich použití by podle zástupců společnosti mělo přispět k úsporám nejen v českých nemocnicích.
Foto: Tomáš Škoda
ČTK Sandro Elčić, Tomáš Škoda, ČTK
28. 8. 2018 18:01
Německý výrobce zdravotnických pomůcek Hartmann-Rico dokončil přesun své výroby do Česka. Podívejte se, jak moderní linka na operační roušky a sady vypadá.

Veverská Bítýška - Už v uplynulých letech začal německý výrobce zdravotnických pomůcek přesouvat výrobu roušek a operačních setů do svých českých závodů zastřešených firmou Hartmann - Rico. Nyní je podle představitelů firmy přesun dokončen a veškeré zmíněné výrobky produkují české továrny. Nedostatek tuzemských zaměstnanců řeší 90milionovu investicí do automatizace.

Do svého největšího českého závodu ve Veverské Bítýšce nakoupil nové výrobní linky. Ty jsou součástí výrobních hal, z nichž jednu v jihomoravské obci v úterý slavnostně otevřeli zástupci české pobočky a také návštěva z německé centrály.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy