Obrazem: Hartmann přesunul výrobu operačních pomůcek do Česka. Vznikají v dokonale čistém prostředí

Klikněte pro vstup do galerie.
Výrobce zdravotnických potřeb a pomůcek Hartmann-Rico rozšířil automatizaci pro výrobu operačních roušek v závodě ve Veverské Bítýšce na Brněnsku, investoval 90 milionů korun.
Čistota je v byznysu Hartmann - Rico nezbytná, protože závod ve Veverské Bítýšce je součástí divize prevence infekcí. Vyrábí se tu především operační roušky a také tu probíhá balení takzvaných CPT setů.
Tyto sety se dosud vyráběly v Německu, avšak v posledních letech se výroba postupně přesouvala do Česka.
Nyní se tento proces zakončil a dnes už se zmíněné zboží vyrábí pouze v tuzemských závodech, které jsou kromě Veverské Bítýšky ještě v Havlíčkově Brodě, Chvalkovicích a v Zastávce u Brna. Jejich použití by podle zástupců společnosti mělo přispět k úsporám nejen v českých nemocnicích.
Foto: Tomáš Škoda
ČTK Sandro Elčić, Tomáš Škoda, ČTK
28. 8. 2018 18:01
Německý výrobce zdravotnických pomůcek Hartmann-Rico dokončil přesun své výroby do Česka. Podívejte se, jak moderní linka na operační roušky a sady vypadá.

Veverská Bítýška - Už v uplynulých letech začal německý výrobce zdravotnických pomůcek přesouvat výrobu roušek a operačních setů do svých českých závodů zastřešených firmou Hartmann - Rico. Nyní je podle představitelů firmy přesun dokončen a veškeré zmíněné výrobky produkují české továrny. Nedostatek tuzemských zaměstnanců řeší 90milionovu investicí do automatizace.

Do svého největšího českého závodu ve Veverské Bítýšce nakoupil nové výrobní linky. Ty jsou součástí výrobních hal, z nichž jednu v jihomoravské obci v úterý slavnostně otevřeli zástupci české pobočky a také návštěva z německé centrály.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy