Pizza do šesti minut a bez obsluhy. Za novým českým fastfoodem stojí známý podnikatel

Klikněte pro vstup do galerie.
Pizzu si v bezobslužném kiosku můžou lidé sestavit sami, po zaplacení bude, podle slov zakladatele podniku, jídlo nejpozději do šesti minut připraveno. Odtud jméno 360pizza, podle počtu sekund, během kterých pizzař jídlo upeče.
Pizzu je možné také objednat on-line, dovážka poté nemá trvat déle než půl hodiny. Aby toto mohla restaurace splnit, dováží jen v blízkosti restaurace. Jídlo si tak až domů mohou objednat například obyvatelé pražské Hanspaulky, Střešovic nebo části Letné.
Během čekání může zákazník sledovat pizzaře, který mu jídlo připraví. V nabídce restaurace jsou ovšem k mání také dezerty, polévky a saláty nebo snídaně.
Pizza360 je další projekt Petra Cichoně, který stojí za značkou Bageterie Boulevard a společností Crocodille. Cichoň už v roce 1990 jako student vytvořil v Praze výrobnu obložených housek, ze které v roce 1994 vznikla jeho nynější značka Crocodille. Firma vyrábí a distribuuje do řady obchodů obložené sendviče, bagety a další produkty. Má pět distribučních center ve třech státech. V roce 2003 pak Cichoň otevřel první pobočku svého řetězce Bageterie Boulevard, který nabízí kromě obložených baget například polévky a dezerty. Řetězec má nyní více než čtyři desítky provozoven, a to kromě Česka také na Slovensku, v Německu a Spojených arabských emirátech.
Foto: 360 Pizza
on on
3. 4. 2019 12:02
Pizzu podle vlastního přání do šesti minut, popřípadě s doručením do půl hodiny slibuje nový český koncept pizzerie s názvem 360pizza. První kamenná restaurace se otevřela v pražských Dejvicích, za nápadem stojí zakladatel sítě Bageterie Boulevard a výrobce plněných baget Crocodille Petr Cichoň.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy