Do outletového centra u letiště míří tisíce návštěvníků denně, říká jeho ředitel

ČTK ČTK
22. 5. 2018 16:54
Do nového outletu u letiště přišlo za první 3 dny 30 000 lidí. Centrum chce více autobusových spojů.
Třetí outletové centrum v Česku je otevřeno. Obchody vítají první zákazníky | Video: Aktuálně.cz

Praha - Nové outletové centrum Prague The Style Outlets u pražského letiště navštívilo za první tři dny 30 000 lidí. Centrum chce posílit autobusové spoje, které k němu zajíždějí. Někteří prodejci rovněž plánují přijmout další zaměstnance. Dnes to sdělilo outletové centrum.

"Takové množství zákazníků předčilo veškerá naše očekávání - a podle reakcí z našich obchodů i obchodníky samotné," uvedl ředitel centra Martin Kubišta. Pro srovnání konkurenční pražské outletové centrum Fashion Arena Prague Outlet loni navštívilo rekordních 2,7 milionu návštěvníků, což je v průměru zhruba 7500 za den.

Centrum se otevřelo zákazníkům minulý pátek. V první fázi nabízí 114 obchodů tuzemských i zahraničních značek na ploše téměř 20 000 m2. Provozovatel očekává v prvním roce tržby obchodů zhruba dvě miliardy korun. Celková investice do centra, jehož vnitřek je koncipován jako ulice v centru Prahy, přesáhla 70 milionů eur (1,8 miliardy korun).

V budově The Prague Outlet mělo původně fungovat outletové centrum Galleria Moda, projekt ale zkrachoval ještě dříve, než začal. V roce 2013 centrum v rámci konkurzu koupila společnost Dreitonel, která se přejmenovala na The Prague Outlet.

 

Právě se děje

Další zprávy