reklama
 
 

Odbory podaly trestní oznámení kvůli stávce na poště. Zaměstnance prý někdo zastrašoval

19. 3. 2017
Odboráři z České pošty podali trestní oznámení kvůli prosincové stávce. Důvodem je údajný útisk zaměstnanců. Vedení pošty před začátkem stávky do médii a vnitřních dokumentů uvedlo, že stávka je protizákonná a neoprávněná. "Podle právníka by se mohlo jednat o porušování zákona o útisku," dodal předseda odborové organizace Petr Pohl důvod trestního oznámení.

Praha - Tři odborové organizace České pošty podaly trestní oznámení. Podle nich zaměstnanci v souvislosti s prosincovou stávkou v podniku čelili zastrašováni. Oznámení směřuje na neznámého pachatele, řekl předseda odborové organizace SOS-21 Petr Pohl.

Mluvčí pošty již dříve odmítl, že by vedení firmy stávkující zastrašovalo.

Vedoucí představitelé pošty podle Pohla před stávkou uváděli do médií a vnitřních dokumentů firmy, že stávka je protizákonná a neoprávněná. "Podle právníka by se mohlo jednat o porušování zákona o útisku," vysvětlil Pohl důvod trestního oznámení.

Oznámení podali odboráři 2. března. Spolu s Pohlem ho podal i předseda Odborového hnutí zaměstnanců pošty Evžen Dvorský a Filip Janovský z Nezávislého odborového svazu České pošty. Věc řeší Městské státní zastupitelství v Brně.

Část zaměstnanců pošty loni v prosinci stávkovala za vyšší mzdy. Do dvouhodinové výstražné stávky vstoupila 19. prosince jen zhruba stovka lidí, které podpořilo kolem 150 sympatizantů.

Část pracovníků o tři dny později vstoupila do další stávky, která se dotkla především třídíren pošty.

Podnik zaměstnává zhruba 30 tisíc lidí.

Někteří odboráři si v médiích stěžovali na údajný nátlak ze strany pošty. Mluvčí společnosti Matyáš Vitík to ale odmítl. "Vedení České pošty určitě své zaměstnance nevydíralo, nezastrašovalo je," řekl 22. prosince.

autor: ČTK | 19. 3. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama