Řetězec Aldi zkusí trik, jak prosadit větší prodejny. Postaví nad nimi byty

ČTK ČTK
31. 1. 2018 17:36
Podnik chce nově stavět obchody o větší rozloze. Jejich propojení s byty by mu mělo usnadnit získání stavebního povolení.
Aldi s bytovým domem (vizualizace).
Aldi s bytovým domem (vizualizace). | Foto: Aldi Nord

Berlín - Severoněmecká větev potravinového řetězce Aldi plánuje postavit v Berlíně 2000 bytů. V přízemí by měla být prodejna, byty vzniknou nad ní, oznámila dnes společnost Aldi Nord.

Podnik chce nově stavět obchody o větší rozloze s nabídkou čerstvého ovoce, zeleniny, ryb a masa. Jejich propojení s byty by mu mělo usnadnit získání stavebního povolení, napsala agentura DPA.

Aldi s bytovým domem (vizualizace).
Aldi s bytovým domem (vizualizace). | Foto: Aldi Nord

Berlínský senát by totiž rád na místech často jen jednopatrových supermarketů viděl bytovou zástavbu. Prvních 200 bytů vznikne ve čtvrtích Neukölln a Lichtenberg, v hledáčku má firma dalších 15 lokalit.

Podobný koncept již Aldi testuje v Hamburku. Zda bude berlínské byty pronajímat, nebo je prodá, zatím neoznámil.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy