Foto: Rodí se Nová Zbrojovka. Největší brněnský brownfield čeká proměna na novou čtvrť

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Více než dvacetihektarový areál bývalé Zbrojovky, jež je největším brownfieldem v širším centru Brna, se v následujících patnácti až dvaceti letech postupně promění v novou městskou čtvrť.
Plánuje to developerská společnost CPI Property Group ovládaná Radovanem Vítkem. O tomto víkendu představila lidem podrobněji své plány.
Plánovaná čtvrť, v níž se počítá s byty, kancelářemi, obchody, ale i zastřešeným sportovištěm, dostala název Nová Zbrojovka. Do projektu mají jít desítky miliard korun.
Firma v sobotu výjimečně otevřela areál veřejnosti u příležitosti stoletého výročí Zbrojovky.
Foto: CPI Property Group
Ekonomika Ekonomika, Martina Marečková
11. 6. 2018 6:11
Plánovaná čtvrť, v níž se počítá s byty, kancelářemi, obchody, ale i zastřešeným sportovištěm, dostala název Nová Zbrojovka.
 

Právě se děje

před 30 minutami

Slovenského premiéra Pellegriniho hospitalizovali v noci kvůli vysokým teplotám

Slovenského premiéra Petera Pellegriniho hospitalizovali v noci na neděli kvůli akutní infekci dýchacích cest a vysokým teplotám. Informoval o tom slovenský úřad vlády. Premiér kvůli tomu zrušil pracovní program.

Nezúčastní se tedy nedělní televizní předvolební debaty. Premiér se s infekcí potýkal dva týdny. "Bohužel si všechno vybralo svou daň a od včerejšího (sobotního) večera jsou hospitalizovaný v bratislavské nemocnici," uvedl premiér na Facebooku. Podle deníku SME premiéra přijala bratislavská nemocnice sv. Michala.

Kdo Pellegriniho v televizní debatě nahradí, zatím není jasné, sdělil mluvčí strany Směr-SD Ján Mažgút. Pellegrini je volebním lídrem strany. V debatě má chybět i její předseda Robert Fico. Mažgút řekl, že i Fico je zdravotně indisponovaný. Volby budou na Slovensku 29. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy