Největší výrobce oken v Česku mění majitele

Milan Mikulka Milan Mikulka
24. 11. 2015 10:00
Novým vlastníkem skupiny Window Holding, do níž patří zejména značka Vekra, se stala investiční společnost ICP Group. Za ní stojí Ondřej David, hlavní právník advokátní kanceláře DBK Partners. Cena za stoprocentní podíl Window Holdingu se pohybuje kolem půl miliardy korun.
Foto: Thinkstock

Praha – Po roce a půl mění největší český výrobce oken Window Holding svého majitele. Vlastníkem skupiny Window Holding, do níž patří zejména značka Vekra, se stala investiční společnost ICP Group.

Za ní stojí Ondřej David, hlavní právník advokátní kanceláře DBK Partners. Davidovo jméno se dříve objevilo v kauze plzeňských práv, byl spolupracovníkem bývalého děkana Milana Kindla.

Cena za stoprocentní podíl Window Holdingu se pohybuje kolem půl miliardy korun, potvrdil Hospodářským novinám nový vlastník.

Firmu, která vyrobí každé páté prodané okno v Česku, citelně zasáhla ekonomická krize - stejně jako celý obor stavebnictví. Skupinu Window Holding dostaly do problémů velké bankovní úvěry, které si nabrala na předchozí silnou expanzi.

Před rokem a půl asi deset vlastníků včetně Jana Sýkory, spolumajitele a šéfa makléřské Wood & Company, prodalo firmu slovenským investorům a hlavnímu dodavateli skla. Od nich ji nyní kupuje právník David do své investiční společnosti.

Čtěte podrobněji v dnešních Hospodářských novinách.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně v Rovníkové Guineji

Nejméně 20 mrtvých a zřejmě stovky zraněných si dnes vyžádala série výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, vážně poškozené jsou i vzdálenější budovy ve městě, uvedly zahraniční tiskové agentury.

První informace naznačují, že exploze se ozvaly v muničním skladu vojenské základny ve čtvrti Nkoa Ntoma, kterou využívají hlavně speciální síly a četnictvo. Právě z této základny podle záběrů stoupal po výbuších černý dým.

"Město Bata se stalo obětí nehody způsobené nedbalostí jednotky odpovědné za hlídání skladišť dynamitu, výbušnin a munice ve vojenském táboře Nkoa Ntoma, která se vznítila od jisker od ohnišť na polích zemědělců. Vše nakonec vybuchlo," uvedl prezident Teodoro Obiang Nguema citovaný agenturou AFP. Prezident nařídil prošetření celé události a požádal mezinárodní společenství o pomoc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy