Největší výrobce oken v Česku mění majitele

Milan Mikulka Milan Mikulka
24. 11. 2015 10:00
Novým vlastníkem skupiny Window Holding, do níž patří zejména značka Vekra, se stala investiční společnost ICP Group. Za ní stojí Ondřej David, hlavní právník advokátní kanceláře DBK Partners. Cena za stoprocentní podíl Window Holdingu se pohybuje kolem půl miliardy korun.
Foto: Thinkstock

Praha – Po roce a půl mění největší český výrobce oken Window Holding svého majitele. Vlastníkem skupiny Window Holding, do níž patří zejména značka Vekra, se stala investiční společnost ICP Group.

Za ní stojí Ondřej David, hlavní právník advokátní kanceláře DBK Partners. Davidovo jméno se dříve objevilo v kauze plzeňských práv, byl spolupracovníkem bývalého děkana Milana Kindla.

Cena za stoprocentní podíl Window Holdingu se pohybuje kolem půl miliardy korun, potvrdil Hospodářským novinám nový vlastník.

Firmu, která vyrobí každé páté prodané okno v Česku, citelně zasáhla ekonomická krize - stejně jako celý obor stavebnictví. Skupinu Window Holding dostaly do problémů velké bankovní úvěry, které si nabrala na předchozí silnou expanzi.

Před rokem a půl asi deset vlastníků včetně Jana Sýkory, spolumajitele a šéfa makléřské Wood & Company, prodalo firmu slovenským investorům a hlavnímu dodavateli skla. Od nich ji nyní kupuje právník David do své investiční společnosti.

Čtěte podrobněji v dnešních Hospodářských novinách.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy