Nabídka zájezdů first minute začala rekordně brzy. Cestovky lákají na třetinové slevy

ČTK ČTK
19. 9. 2018 10:20
Předprodej letních zájezdů pro příští rok cestovky spustily již v polovině srpna. Hlavní vlna však každoročně startuje až v průběhu října a končí v březnu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Praha - Předprodej zájezdů na léto 2019 začal letos rekordně brzy. First minute pobyty na příští sezonu začaly cestovní kanceláře nabízet již v polovině srpna, vyplývá z aktuálních údajů portálu dovolena.cz. Klienty se prodejci zájezdů snaží nalákat na až 30procentní slevy a nízké zálohy.

Hlavní vlna first minute prodejů na další sezonu startuje však každoročně až v průběhu října a končí v březnu. Hotely u Středozemního moře na příští rok opět zdražují, vyplývá z vyjádření CK.

"Cestovní kancelář, která nabídne klientovi pobyt jako první, má výhodu, že nabízí nejvíc poptávané či nejlépe hodnocené hotely, navíc za výhodných podmínek. A právě proto koupi dovolené v režimu first minute volí stále více lidí," uvedla ředitelka portálu dovolena.cz Eva Sedlmajerová. Podle ní začátek září přinesl 30procentní nárůst prodejů oproti stejnému období loni.

Předprodej zájezdů na příští léto již zahájil Čedok. Rozšířil nabídku na Kanárských ostrovech, Madeiře a Mallorce. "V Itálii zcela nově zařazujeme zájezdy na jihozápad Sicílie s odletem do Palerma, v Řecku podstatně rozšiřujeme nabídku na všech ostrovech, které máme v prodeji," uvedl ředitel Čedoku Jan Koláčný. V Turecku CK nově zařadila zájezdy na tureckou Egejskou riviéru a v Egyptě oblasti Taby v Akabském zálivu.

Také u CK Fischer již předprodej dovolených na příští léto běží řadu týdnů. "Každý den zařazujeme na našem webu do nabídku další hotely a ty nejžádanější se již plní klienty. Novinky se týkají třeba mimořádně populárního Turecka, kde nově vedle Turecké riviéry nabídneme i letoviska na Egejské riviéře v okolí měst Marmaris a Kusadasi," řekl mluvčí CK Jan Bezděk.

"Po letošní mimořádně úspěšné sezóně je tu od hoteliérů pochopitelně tlak na zvyšování cen, stejně tak roste cena ropy a tím i letecké přepravy. Přesto bude záležet hlavně na konkrétní destinaci, hotelu, stejně jako zájmu klientů. Nelze tedy říci, že by ceny zájezdů stoupaly plošně," dodal Bezděk.

CK Blue Style, zahájí předprodej v dalších dnech. Nově přidala do nabídky bulharské letovisko Varna. "Ceny budou víceméně podobné jako pro letošní rok," dodal Václav Nekvapil z Blue Style.

Nejvíce pobytů za first minute akční ceny lidé nakoupí v prosinci, lednu a únoru. Pro letní sezonu 2018 to bylo zhruba 30 procent všech prodaných zájezdů. "Rok od roku je vidět, že tento trend roste. Letos předpokládáme, že o nákup dovolené v předstihu bude opět vyšší zájem než před rokem," doplnila šéfka portálu dovolena.cz.

Čedok také registruje zvýšený zájem o poznávací zájezdy, a to v Evropě především do Francie. Mimo Evropu roste především zájem o poznávání Číny a Latinské Ameriky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy