Na koleje z Prahy do Kralup vyráží nový dopravce

Na koleje z Prahy do Kralup vyráží nový dopravce
V barvách soukromého dopravce Arriva,  který tak vstupuje na pole pražské příměstské železniční dopravy.
Původně britská společnost Arriva je nyní dceřinou společností německých drah Deutsche Bahn. V Čechách již provozuje na 1600 autobusů.
Teď si chce vyzkoušet, jak jí to půjde na kolejích.
Z Prahy do Kralup společnost nasadí osm souprav.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
23. 9. 2013 15:40

Praha - Mezi soukromé dopravce na českých kolejích se zařadila společnost Arriva.

Svůj provoz zahájila spěšným spojem na trati Praha Masarykovo nádraží - Kralupy nad Vltavou. A my jsme byli u toho.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy