McDonald's končí s kečupem Heinz, vede ho konkurent

Ekonomika Ekonomika
27. 10. 2013 14:58
Řetězec s firmou Heinz spolupracoval 40 let, nyní ho ale vede bývalý šéf Burger Kingu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Řetězec rychlého občerstvení McDonald's přestane po dlouhých 40 letech podávat ve svých restauracích kečup značky Heinz.

Rozhodl se tak poté, co se do čela Heinzu postavil někdejší šéf konkurenčního Burger Kingu Bernardo Hees. Fastfood nyní podle BBC naváže spolupráci s jinou společností.

McDonald's má po celém světě celkem 34 000 restaurací, což z něj dělá jedničku na trhu. Kečup Heinz dosud používal v drtivé většině ze svých poboček, na území Spojených států ale pouze v Pittsburghu a v Minneapolis.

Heinz nedávno převzaly společnosti Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta a brazilský 3G Capital, který spravuje právě i Burger King.

"Heinz nekomentuje vztahy se svými klienty," reagoval výrobce kečupu v prohlášení.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy