Koronavirus přilepil Čechy k obrazovkám. S elektronickými médii tráví dlouhé hodiny

ČTK ČTK
21. 3. 2020 21:46
Po zavedení opatření proti šíření koronaviru vzrostl čas, který Češi stráví s elektronickými médii, v průměru o půl hodiny na celkových 8,5 hodiny denně. Minulou neděli 15. března 2020 to bylo dokonce 9,75 hodiny u televize, rozhlasu nebo na internetu. Vyplývá to z průzkumu agentury Median.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Bíba

Hlavním zdrojem růstu je sledovanost televize. Ta dosáhla v neděli 5,5 hodiny proti běžným víkendovým čtyřem hodinám. Jedním z hlavních zdrojů nárůstu sledovanosti TV je zpravodajství, a to především to večerní. Největší nárůst zaznamenala ČT24, které vzrostla sledovanost proti předchozím víkendům o 130 procent. ČT1 vzrostla večerní sledovanost o víc než čtvrtinu, Nově o devět procent a Primě o osm.

Čas strávený s rádii v porovnání s předchozími víkendy mírně klesá. Čas s internetem v poslední dny minulého týdne naopak proti obvyklému víkendovému dni naopak mírně vzrostl, a to jak na PC, tak na mobilních zařízeních. V neděli přesáhl čtyři hodiny denně, s mobilními aplikacemi to bylo dohromady téměř pět hodin.

Češi poslední víkend trávili rovněž o něco více času na facebooku, stránkách Seznamu a YouTube, a to v průměru 51 minut denně na facebooku, téměř 50 minut na Seznamu a více než 26 minut na YouTube včetně mobilních aplikací těchto platforem.

VIDEO: Martin Veselovský ukazuje, jak nosit ochrannou roušku. 

Nosit jakékoliv roušky má smysl. Zejména proto, že tak budeme chránit své okolí před našimi, možná nakaženými kapénkami. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy