Koronavirus přilepil Čechy k obrazovkám. S elektronickými médii tráví dlouhé hodiny

ČTK ČTK
21. 3. 2020 21:46
Po zavedení opatření proti šíření koronaviru vzrostl čas, který Češi stráví s elektronickými médii, v průměru o půl hodiny na celkových 8,5 hodiny denně. Minulou neděli 15. března 2020 to bylo dokonce 9,75 hodiny u televize, rozhlasu nebo na internetu. Vyplývá to z průzkumu agentury Median.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Bíba

Hlavním zdrojem růstu je sledovanost televize. Ta dosáhla v neděli 5,5 hodiny proti běžným víkendovým čtyřem hodinám. Jedním z hlavních zdrojů nárůstu sledovanosti TV je zpravodajství, a to především to večerní. Největší nárůst zaznamenala ČT24, které vzrostla sledovanost proti předchozím víkendům o 130 procent. ČT1 vzrostla večerní sledovanost o víc než čtvrtinu, Nově o devět procent a Primě o osm.

Čas strávený s rádii v porovnání s předchozími víkendy mírně klesá. Čas s internetem v poslední dny minulého týdne naopak proti obvyklému víkendovému dni naopak mírně vzrostl, a to jak na PC, tak na mobilních zařízeních. V neděli přesáhl čtyři hodiny denně, s mobilními aplikacemi to bylo dohromady téměř pět hodin.

Češi poslední víkend trávili rovněž o něco více času na facebooku, stránkách Seznamu a YouTube, a to v průměru 51 minut denně na facebooku, téměř 50 minut na Seznamu a více než 26 minut na YouTube včetně mobilních aplikací těchto platforem.

VIDEO: Martin Veselovský ukazuje, jak nosit ochrannou roušku. 

Nosit jakékoliv roušky má smysl. Zejména proto, že tak budeme chránit své okolí před našimi, možná nakaženými kapénkami. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 44 minutami

Schodek rozpočtu vzrostl od ledna o více než 54 miliard korun

Schodek státního rozpočtu ke konci února stoupl na 86,1 miliardy korun z lednových 31,5 miliardy korun. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovalo ministerstvo financí. Jde o nejhorší únorový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci února, tedy ještě před propuknutím pandemie, vykázal rozpočet schodek 27,4 miliardy korun. Tehdy to bylo také nejhorší únorové číslo od roku 1993.

Prohloubení deficitu je podle ministerstva financí výsledkem dopadů pandemie, což vedlo k poklesu daňových příjmů způsobenému mimo jiné snížením daní a zrušením superhrubé mzdy, změnou rozpočtového určení daní ve prospěch krajů a obcí a pokračující podporou ekonomiky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy