ČOI kontroluje i zboží, které se prodává na Facebooku. Odhalila nebezpečný dudlík

ČTK ČTK
12. 11. 2018 17:26
Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) v Ústí nad Labem objevili nebezpečný dudlík. Prodejkyně jej nabízela přes Facebook. Výrobek lze rozlomit na ostré části a pro dítě představuje vážné riziko. Česká obchodní inspekce zakázala dudlík vystavovat, nabízet nebo jakkoliv uvádět na trh. Řekla ředitelka ústecké ČOI Renata Linhartová.
Stažený výrobek.
Stažený výrobek. | Foto: ČOI

"Uvolněné malé části, pokud by byly vdechnuty, představují pro nejmenší děti závažné riziko udušení. Také může případně vzniknout poškození trávicího traktu, pokud by odlomené části byly polknuty," uvedla Linhartová.

Inspektoři objevili dětské šidítko a klip na Facebooku. V anonymitě jej pořídili a nechali provést testy, které sledují bezpečnostní parametry z pohledu požadavků na šidítka pro kojence a z pohledu požadavků na držáky k nim.

Výrobek ve sledovaných parametrech nevyhověl. "Je nepřípustné, aby na šidítku byl jakýkoli předmět připevněný lepidlem. Rovněž je nepřípustné, aby byl na výrobku tvar, který je možné oddělit nebo rozlomit na více částí," uvedla ředitelka.

Výrobek nevyhověl ani ve sledovaných parametrech na držáky. Délka pásku není v souladu s požadavky normy. Soudržnost doplňkových částí je nedostatečná. Při případném vzniku malých částí může nastat pro kojence riziko spolknutí.

Pokutu za prodej nebezpečného výrobku inspektoři zatím kontrolované osobě z Ústecka neuložili. Vše se teprve bude řešit ve správním řízení.

Zboží na Facebooku a jiných sociálních sítích nebo na internetu v současnosti inspektoři běžně sledují. "Snažíme se jít s dobou a zajišťovat všechny cesty, jakými se zboží ke spotřebiteli dostává," řekla ČTK ředitelka ústecké ČOI. Práce mají podle ní inspektoři dost nejen před Vánocemi, ale po celý rok.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Anthony při debutu za Portland k výhře nepomohl

S novou posilou Carmelem Anthonym nastoupili basketbalisté Portlandu v úterním programu NBA v New Orleansu, pětatřicetiletá hvězda je však k vítězství nedovedla. Blazers podlehli 104:115 a zaznamenali už desátou porážku v sezoně. LeBron James se stal prvním hráčem v historii, který proti všem 30 ligovým klubům zaznamenal triple double, a Lakers se po výhře 112:107 nad Oklahomou znovu osamostatnili v čele tabulky.

Výsledky NBA:

LA Lakers - Oklahoma City 112:107, Memphis - Golden State 95:114, New Orleans - Portland 115:104, Sacramento - Phoenix 120:116.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 je kvůli nehodě uzavřena u Brna směrem na Vyškov

Kvůli nehodě osobního a nákladního auta u Rohlenky na Brněnsku byla ve středu ráno téměř na čtyři hodiny uzavřena dálnice D1 mezi kilometry 203 a 210 ve směru z Brna na Vyškov. Řidič osobního vozu utrpěl zranění a jeho spolujezdec zemřel. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra a mluvčího jihomoravské policie.

Kvůli nehodě byla dálnice D1 východně od Brna uzavřena zhruba od 3:00. Dálnice byla opět zprůjezdněna kolem 6:45. Policie předpokládá, že doprava v místě nehody se postupně stabilizuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy