Test dětských autosedaček 2019: I drahé novinky jsou jedovaté a při nárazu se utrhnou

Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 25. 10. 2019 21:56
Spotřebitelská organizace dTest s německým autoklubem ADAC otestovala kvalitu a bezpečnost autosedaček nově dostupných na českém trhu. I tentokrát se přitom potvrdilo, že se v prodeji stále objevují sedačky, které jsou napuštěny škodlivými chemikáliemi nebo zrovna nevynikají při nárazových zkouškách.
Foto: dTest

Hauck iPro Baby se základnou (do 18 měsíců věku)

  • cena: 7 120 Kč
  • celkové hodnocení: 15 %
  • ochrana dítěte: dostatečně (35 %)
  • obsluha: uspokojivě (56 %)
  • ergonomie: dobře (60 %)
  • nežádoucí látky: nedostatečně (15 %)

Kategorie sedaček pro děti od narození do jednoho roku věku - často přezdívaných vajíčka - přinesla na podzim na trh novinky, které prošly testy samostatně i v kombinaci s isofixovou základnou.

Špatně přitom dopadla sedačka Hauck iPro Baby, která pohořela v testech nežádoucích látek. "Její potah obsahuje naftalen v množství, které převyšuje povolený limit polycyklických aromatických uhlovodíků v hračkách pro děti," uvádí šéfredaktorka časopisu dTest Hana Hoffmannová.

Naftalen negativně působí na lidské zdraví a největší riziko představuje pro kojící ženy a právě kojence.

"Kromě toho Hauck v kombinaci s isofixovou základnou iPro nepříjemně překvapil i při čelní nárazové zkoušce, kdy došlo k částečnému vytržení sedačky ze základny," doplňuje tisková zpráva.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy