Dokud budu v úřadě, za wifi se platit nebude, vzkázal Mládek

Ekonomika Ekonomika
16. 1. 2015 17:49
Ministr průmyslu a obchodu reaguje na zprávu o chystaném zpoplatnění, které by mohlo ohrozit existenci některých alternativních operátorů.
Jan Mládek
Jan Mládek | Foto: Vojtěch Marek

Praha – Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) ujišťuje, že jím vedený úřad nechystá zavést poplatky za nelicencované wifi frekvence.

"Žádný konkrétní návrh na zpoplatnění wifi ze strany ministerstva průmyslu a obchodu neexistuje. Chci občany ubezpečit, že dokud budu ve funkci ministra, žádné nesmyslné zpoplatnění wifi nedovolím,“ řekl online deníku Aktuálně.cz Mládek.

Reagoval tak na text v MF Dnes, podle něhož ministerstvo právě takové zpoplatnění připravuje. To by podle listu mohlo být likvidační pro značnou část alternativních operátorů.

Novinám přitom přípravu návrhu potvrdil ministerský mluvčí. "Z pohledu ministerstva průmyslu a obchodu je předčasné komentovat návrh. Materiál se nachází teprve ve fázi příprav a interních jednání," řekl MF Dnes Igor Walter z tiskového oddělení ministerstva.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kandidátem na prezidenta francouzských Republikánů bude Ciotti či Pécresseová

Francouzská pravicová strana Republikáni (LR) si v prvním kole hlasování vybrala jako své dva kandidáty pro dubnové prezidentské volby Valérii Pécresseovou a Érica Ciottiho, uvedl list Le Monde. Druhé kolo hlasování, z nějž vzejde hlavní kandidát pravice, se uskuteční v pátek a v sobotu. Vedení strany plánuje vítěze vyhlásit v sobotu odpoledne. O pozici usilovalo celkem pět osobností, v primárkách nyní neuspěl například bývalý evropský vyjednavač pro brexit Michel Barnier.

Předseda strany Christian Jacob ve čtvrtek oznámil, že do závěrečného hlasování se probojovala prezidentka pařížského regionu Valérie Pécresseová, která získala 25 procent stranických hlasů a šéf regionální rady departementu Alpes-Maritimes na francouzské riviéře Éric Ciotti, který v prvním kole zvítězil s 25,59 procenta hlasů.

Prezidentské volby ve Francii se uskuteční v dubnu příštího roku. Průzkumy veřejného mínění favorizují současného prezidenta Emmanuela Macrona. Za jeho vyzývatelku je považovaná šéfka krajně pravicového Národního sdružení (RN) Marine Le Penová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy