Čínská CEFC koupila prvních deset procent aerolinek Travel Service

ČTK ČTK
2. 10. 2015 12:16
CEFC chce v Travel Service získat takřka poloviční podíl. Kvůli zvažovanému odkupu zbylých téměř 40 procent akcií zahájila právní ekonomický rozbor hospodářské situace letecké společnosti.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Travel Service

Praha - Čínská investiční společnost CEFC koupila prvních deset procent v tuzemském leteckém dopravci Travel Service.

Firma začátkem září oznámila nákup téměř poloviny akcií společnosti. Kvůli zvažovanému odkupu zbylých téměř 40 procent akcií zahájila právní ekonomický rozbor hospodářské situace v Travel Service, takzvaný due diligence, oznámil dnes v tiskové zprávě letecký dopravce. Hodnotu transakce neuvedl.

CEFC, která je největší soukromou společností v Šanghaji, si vybrala Prahu jako sídlo svých evropských aktivit a plánuje zde další investice ve všech oblastech, včetně cestovního ruchu. Kromě leteckého dopravce se rozhodla investovat do nákupu podílu ve fotbalové Slávii, Pivovarech Lobkowicz Group nebo v mediálních skupinách Médea Group a Empresa Media.

Investice čínské firmy se týkají rovněž nemovitostí, Martinického paláce na Hradčanském náměstí a budovy Živnobanky v Praze. Oznámila také zvýšení podílu v česko-slovenské finanční skupině J&T Finance z pěti na deset procent.

Travel Service je lídrem v charterové dopravě v ČR, na Slovensku a v Maďarsku a má významný podíl na polském trhu. Základní jmění Travel Service se po vstupu CEFC zvýší nejméně o miliardu korun.

 

Právě se děje

Další zprávy