Český Playboy mění vlastníka, stane se součástí skupiny kolem televize Prima

ČTK ČTK
3. 10. 2017 15:30
Skupina GES, většinový vlastník televize Prima, koupila majoritní podíl ve společnosti Playpress, která vydává českou mutaci měsíčníku Playboy.
Playboy přijíždí mezi časopisy skupiny Prima. (ilustrační foto)
Playboy přijíždí mezi časopisy skupiny Prima. (ilustrační foto) | Foto: Matej Slávik

Praha - Majoritní podíl ve společnosti Playpress, která vydává českou mutaci měsíčníku Playboy, získal většinový vlastník televize Prima, skupina GES. Dosavadní jednatel Vlado Olexa zůstane nadále minoritním vlastníkem vydavatelství i šéfredaktorem časopisu.

Skupina GES zařadí nově získaný titul mezi dosavadní časopisy skupiny Prima, které vycházejí pod značkou Solootions. Inzerci časopisu bude zajišťovat mediální zastupitelství Radio United Services a Media Club.

"Velice nás těší, že portfolio našich časopisů můžeme rozšířit o tak proslulý titul, jakým je Playboy. Věříme, že synergické propojení televize, rádia i on-line dokáže tomuto legendárnímu časopisu vdechnout nový život a zvýšit dosavadní ekonomické parametry," uvedl předseda představenstva a generální ředitel GES Media Asset Luboš Jetmar.

Legendární pánský časopis začal v České republice vycházet začátkem devadesátých let. Česká edice časopisu je z velké části nezávislá, všechny články vytvářejí redaktoři jako originál pro tuzemské vydání. Cena časopisu je 99 korun.

Skupina Prima pod značkou Solootions doposud vydávala pět časopisů. Nejdéle vydávaným titulem je čtvrtletní kulinární magazín Prima Fresh, na děti cílí komiksový čtvrtletník Primáček, Prima dále vydává kutilský hobby měsíčník Prima vychytávky, založený na pořadu Vychytávky Ládi Hrušky, nový čtvrtletník Ano, šéfe! těží z obsahu pořadů Zdeňka Pohlreicha. Nejnovějším z rodiny časopisů byl měsíčník Prima Zoom, který využívá obsah ze stejnojmenného dokumentárního kanálu.

GES podnikatele Ivana Zacha vlastní v FTV Prima Holding 62,5 procenta, zbylý podíl patří přes skupinu Alphaduct podnikateli Vladimíru Komárovi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Na Svět knihy přišlo zhruba 35 tisíc lidí, přes pokles jsou pořadatelé spokojeni

Pražský veletrh Svět knihy letos podle předběžných údajů navštívilo 34 až 36 tisíc lidí, zhruba o 30 procent méně než dřív. Vzhledem k okolnostem a dopadům pandemie koronaviru to mluvčí Jana Chalupová nicméně označuje za vynikající. Akce začala ve čtvrtek a skončila v neděli večer.

V posledním předpandemickém roce dorazilo rekordních 50 tisíc lidí. Letos zřejmě hrál roli i nižší počet návštěv školáků, neboť některé vyhlásily na pondělí před svátkem volno a děti mohly odjet na prodloužený víkend. Se zájmem jsou však pořadatelé nakonec spokojeni, byť ředitel Radovan Auer ještě ve čtvrtek doufal, že by letos mohl padnout rekord.

Zdroj: ČTK
Další zprávy