Úklid u Bakaly pokračuje, na řadě jsou reality

Zuzana Kubátová Zuzana Kubátová
18. 4. 2013 16:42
Po změnách v managementu uhelného holdingu NWR došlo i na RPG Real Estate
Zdeněk Bakala (na snímku) chystá personální rošádu.
Zdeněk Bakala (na snímku) chystá personální rošádu. | Foto: CPA Eduard Erben

Objev dne deníku Insider - V impériu miliardáře Zdeňka Bakaly pokračuje personální revoluce. Po změnách v managementu uhelného holdingu NWR a vydavatelství Economia došlo i na realitní skupinu RPG Real Estate (RPG RE).

Konglomerát několika realitních firem, mezi něž patří i největší majitel nájemních bytů v zemi, v Ostravě sídlící RPG Byty, mění vrcholový management.

Pokračují změny i v těžebním holdingu NWR. Ten prochází těžkým obdobím, má potíže s odbytem a jeho akcie pokračovaly ve čtvrtek v setrvalém pádu. Titul oslabil oproti předchozímu dni o 11 procent poté, co firma oznámila, že musí revidovat letošní výhled hospodaření zveřejněný v únoru.

NWR a jeho dcera OKD řeší krizi už od konce minulého roku a ve skupině pokračují změny. Vedení OKD naposled v tichosti opustil obchodní ředitel Zdeněk Durčák, za něhož podle informací Insideru zatím není nástupce.

PŘEČTĚTE si celý obsáhlý materiál o dění v Bakalově impériu v placeném deníku Insider: Konkrétní jména, konkrétní rozhodnutí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Slib uspořit 80 miliard v rozpočtu trvá, uvedl Stanjura. Letos očekává inflaci přes osm procent

Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta z listopadových 4,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z listopadu vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 8,5 procenta. V listopadu resort počítal pro letošní rok s inflací 6,1 procenta. Prognózu ve čtvrtek zveřejnilo ministerstvo.

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zároveň informoval o tom, že na základě nové predikce může úřad v novém rozpočtu pro letošní rok počítat s vyššími příjmy o zhruba 60 miliard korun. "O tyto příjmy nebudeme snižovat náš slib uspořit v novém rozpočtu na výdajové straně až 80 miliard korun a využijeme je na dodatečné výdaje v letošním roce, jako jsou mimořádná valorizace penzí či zvýšení příspěvků na bydlení kvůli dražším energiím," uvedl Stanjura.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

RegioJet smí opět jezdit mezi Budějovicemi, Krumlovem a Pískem. Kraj se za zákaz omluvil

Žluté autobusy firmy RegioJet budou od 22. ledna znovu vozit cestující mezi městy v jižních Čechách bez omezení. Firma nesměla od poloviny prosince převážet lidi, kteří jedou z Českých Budějovic do Českého Krumlova nebo Písku. Jihočeský kraj to firmě zakázal, podmínil tím novou licenci. Kraj po kritice své rozhodnutí změnil, firma zažádala o novou licenci a získala ji. Ve čtvrtek to v tiskové zprávě sdělila manažerka dopravy firmy RegioJet Kristýna Slezáková.

S autobusy Student Agency jezdily na těchto trasách stovky lidí do práce nebo do školy. Zákaz kraje vyvolal řadu negativních reakcí a ten své stanovisko změnil. RegioJet hned požádal o vydání nové licence a od této soboty plně obnoví vnitrokrajskou přepravu cestujících na lince Praha - Písek - České Budějovice - Český Krumlov.

Podle kraje byl zákaz chybou firmy Jikord, která je jihočeským koordinátorem dopravy. Zaměstnanci Jikordu udělali špatné rozhodnutí, bez vědomí krajského úřadu, uvedl ve čtvrtek na Facebooku jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). 

Zdroj: ČTK
Další zprávy