Tipsport vydělal půl miliardy, první sázkař 4,3 milionu

Ekonomika Ekonomika
19. 9. 2011 14:56
Tipsport je jedničkou v kurzových sázkách, v číselných loteriích je spíš třetím vzadu

Praha - Sázková a loterijní skupina Tipsport loni vydělala 577,5 milionu korun po zdanění, největší část tvoří přitom příjem od dceřiných firem zaměřených na kurzové sázení z jejich nerozděleného zisku za předchozí léta (559 milionů korun).

Firma údaje, které s odvoláním na výroční zprávu uvedl pondělní E15, nekomentovala.

Tipsport je jedničkou na tuzemském trhu kurzového sázení, v němž firmy vypisují sázky na jednotlivé příležitosti (sportovní zápasy, ale třeba i politiku či televizní zábavu).

Tipsportu se o dvě pětiny zvýšily příjmy ze sázek - na 4,17 miliardy korun. Výsledky za loňský rok byly ovlivněny rozvojem live sázek, tedy sázek podaných v průběhu daného zápasu. Jejich objem vkladů se loni zvýšil na 3,5násobek roku 2009.

Tipsport se pustil i do číslených loterií. Spolu s Fortunou, která provozuje Loto, prolomil monopol Sazky. Spustil totiž Tišestku. Její podíl na trhu ale bude podle odborníků mnohem menší než u zbývajících dvou firem, tedy Sazky a Fortuny.

V Tipšestka v pátek padla dosud nejvyšší výhra, přesně 4.350.856 korun. Nová číselná hra tak zná téměř na den přesně po dvou měsících fungování a po desátém losování svého prvního milionáře. K výhře ho dovedla kombinace čísel 7, 11, 15, 21, 25 a 32, vsadil na jedné z poboček Tipsportu v centru Brna.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy