T-Mobile myslí na povídavé: Po pěti minutách zadarmo

Radek Pecák Radek Pecák
13. 8. 2010 10:37
Tarif Posílám zase umožní posílání dalších SMS bezplatně

Praha - Stačí, abyste za den provolali pět minut a pak už si povídáte zadarmo. Takovou službu nabídne od pondělka mobilní operátor T-Mobile uživatelům předplacených karet. Týká se to volání v rámci sítě.

Firma o tom informovala v tiskové zprávě.  Zdarma mají být také zprávy po pěti odeslaných SMS během dne. Podobný model zatím konkurenční operátoři nezavedli. Volání zdarma po páté minutě bude pro ty, kteří si zvolí tarif Twist povídám, šestá a další "esemeska" zdarma bude pro ty, kteří mají nastaven tarif Twist posílám.

Uživatelé předplacených karet dosud tvoří zhruba polovinu z 5,5 milionu zákazníků společnosti. "Uživatelé předplacených karet chtějí jednoduchost, komfort a výhodné volání blízkým. Přesně to jim naše nové tarify nabízejí," uvedl ředitel marketingu Petr Dvořák.

Při volání denní účet maximálně 35 Kč

V praxi to znamená, že uživatelé tarifu Povídám mohou za den maximálně porovolat 35 Kč (cena za každou minutu až do dosažení oněch pěti je totiž 6,90 Kč), za esemesku ale budou platit běžnou taxu 2,90 Kč. Naopak ti, kteří se rozhodli pro tarif Posílám, budou mít denní účet za odeslané zprávy maximálně 15 Kč, ale hovory je i nadále přijdou na 6,90 Kč za každou minutu.

Na každé nové SIM kartě bude od pondělí nastaven tarif Twist Začínám. Zákazník si pak hned po aktivaci bude moci vybrat, zda přejde na tarif Povídám nebo Posílám. Stávající tafiry zůstváají v platnosti a na nové lze přejít standardní cestou.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy