Stávka. Čtvrtina letů z Prahy do Londýna se ruší

Petr Jemelka Petr Jemelka
19. 3. 2010 17:15
British Airways se nedohodly s odbory, o půlnoci začíná stávka.
Foto: Reuters

Londýn - O půlnoci z pátka na sobotu začíná stávka palubního personálu British Airways. Jednání společnosti s odbory zkrachovalo. Nepomohlo ani to, že nejvyšší šéf British Airways Willie Walsh téměř celý den jednal s tajemníkem odborových svazů.

Společnost BA plánuje zrušit během stávky šest letů mezi Prahou a Londýnem. Je to čtvrtina z 24, které jsou v letovém řádu od 20. do 23. března.

Palubní personál firmy chce dvěma třídenními stávkami (druhá je ohlášena na další víkend, tedy na 27. března) donutit vedení, aby přehodnotilo své rozhodnutí snížit počet personálu na palubách letadel.

Nečekané jednání špiček dvou znesvářených stran začalo včera v poledne a trvalo do dnešních odpoledních hodin. Výsledek nepřineslo.

Skoro dvě třetiny pasažérů poletí i při stávce

"Jsme spolu v jedné místnosti a jednáme. Jednání jsou velice složitá. Je velmi předčasné říci, že jsme dospěli k nějakému řešení," řekl už v průběhu jednání v telefonním rozhovoru pro BBC za odbory předák Woodley.

British Airways se již dříve vyjádřily, že v případě stávky budou schopny přepravit 65 procent pasažérů.

Tento týden navíc přislíbili svou podporu britských kolegů (rozuměj bojkot letů British Airways) také němečtí, francouzští a američtí kolegové. A to by mohlo situaci značně zdramatizovat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy