Stávka British Airways dnes zruší jeden let do Prahy

ČTK Radek Pecák ČTK, Radek Pecák
24. 5. 2010 10:31
Další pětidenní stávky mají následovat na přelomu května a června
Část letadel British Aiways tento týden nevzlétne
Část letadel British Aiways tento týden nevzlétne | Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Zatím pouze se zrušením jediného letu, který se dotkne cestujících mezi Prahou a Velkou Británií, se dnes počítá v souvislosti se stávkou palubního personálu britské letecké společnosti British Airways. Ten dnes zahájil pětidenní stávku.

Mluvčí pražského letiště Michaela Lagronová pro agenturu ČTK uvedla, že půjde o let z Londýna do Prahy, který má plánovaný odlet v 18.35.

Přestože odboráři stávkují, BA předpokládají, že většinu letů se podaří uskutečnit. Za stávkující palubní personál totiž zaskočí zaměstnanci z jiných pozic i najatí pracovníci. Společnost British Airways uvedla, že stávka se nedotkne jejích letů z londýnských letišť Gatwick a City.

Dodala, že počítá s uskutečněním 60 procent dálkových letů a 50 procent kratších letů z londýnského letiště Heathrow. Celkem by měla zvládnout přepravit podle plánu 70 procent cestujících, kteří již mají zakoupenou letenku.

Další stávky mají následovat na přelomu května a června 

O odvrácení stávky se jednalo ještě o víkendu. Dohody se však nepodařilo dosáhnout.

Odboráři chtějí stávkou dosáhnout lepší pracovní podmínky a také mzdy. Další pětidenní stávky by se měly konat od 30. května a od 5. června.

Odboráři z palubního personálu British Airways již stávkovali sedm dní v březnu, což firmu stálo 45 milionů liber (1,3 miliardy Kč).

Společnost British Airways v pátek oznámila, že za uplynulý finanční rok, jenž skončil v březnu, vykázala rekordní ztrátu 531 milionů liber (téměř 16 miliard korun). Na vině je nepříznivé počasí a také negativa plynoucí ze stávek.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy