Skupina miliardáře Komárka vydělala nejvíc v historii

Veronika Skálová Veronika Skálová
23. 6. 2011 11:32
KKCG vydělala loni přes 14 miliard, akcionáři dostali 9,4 miliardy
Karel Komárek, většinový vlastník skupiny KKCG.
Karel Komárek, většinový vlastník skupiny KKCG. | Foto: ČTK

Praha - Skupina KKCG miliardáře Karla Komárka, ukončila své hospodaření v loňském roce se ziskem přesahujícím 14 miliard korun, což v její historii představuje rekord.

Finanční a investiční skupina oznámila své výsledky v tiskové zprávě. Její konsolidovaný zisk se vyšplhal na 14,3 miliardy korun, kapitál vzrostl o 2,3 miliardy na 16,9 miliard korun.

Akcionáři skupiny si mezi sebe na dividendách rozdělili 9,4 miliardy korun. Firma v loňském roce investovala celkem 12,3 miliardy korun.

Výsledky za loňský rok pozitivně ovlivnil prodej části strojírenských aktiv, společnosti SPP Bohemia i podílů ve firmách, které se zabývají distribucí plynu. KKCG se naopak stala stoprocentním vlastníkem skupiny MND.

"Loňský rok byl pro skupinu KKCG z pohledu zisku a cash flow mimořádně úspěšný, vykázali jsme nejlepší hospodářské výsledky v historii," uvedl  výkonný ředitel skupiny Jiří Radoch.

 

Právě se děje

před 51 minutami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy