Skupina miliardáře Komárka vydělala nejvíc v historii

Veronika Skálová Veronika Skálová
23. 6. 2011 11:32
KKCG vydělala loni přes 14 miliard, akcionáři dostali 9,4 miliardy
Karel Komárek, většinový vlastník skupiny KKCG.
Karel Komárek, většinový vlastník skupiny KKCG. | Foto: ČTK

Praha - Skupina KKCG miliardáře Karla Komárka, ukončila své hospodaření v loňském roce se ziskem přesahujícím 14 miliard korun, což v její historii představuje rekord.

Finanční a investiční skupina oznámila své výsledky v tiskové zprávě. Její konsolidovaný zisk se vyšplhal na 14,3 miliardy korun, kapitál vzrostl o 2,3 miliardy na 16,9 miliard korun.

Akcionáři skupiny si mezi sebe na dividendách rozdělili 9,4 miliardy korun. Firma v loňském roce investovala celkem 12,3 miliardy korun.

Výsledky za loňský rok pozitivně ovlivnil prodej části strojírenských aktiv, společnosti SPP Bohemia i podílů ve firmách, které se zabývají distribucí plynu. KKCG se naopak stala stoprocentním vlastníkem skupiny MND.

"Loňský rok byl pro skupinu KKCG z pohledu zisku a cash flow mimořádně úspěšný, vykázali jsme nejlepší hospodářské výsledky v historii," uvedl  výkonný ředitel skupiny Jiří Radoch.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy