Škodovku táhne z krize nejvíce superb combi

Radek Pecák Radek Pecák
21. 10. 2010 10:53
Volkswagen chce posílit Česko jako výrobní lokalitu
Závod Kvasiny je v současnosti nejvíce vytížený
Závod Kvasiny je v současnosti nejvíce vytížený | Foto: Aktuálně.cz

Mladá Boleslav - Přestože výroba škodovek v Česku opět roste, současné vedení firmy s tímto stavem není zdaleka spokojeno. Na setkání s odboráři Škoda - auto prohlásil podle aktuálního vydání časopisu Škodovácký odborář člen představenstva odpovědný za personalistiku Klaus Dierkes, že aktuální výroba vozů v České republice je kritická. Plány však podle něho ukazují, že výroba opět poroste.

Podle Dierkese se například již nyní přepracovávají plány firmy Škoda, které zahrnují i silný růst výroby v Česku. "Podnik chce výrazně posílit Česko jako výrobní lokalitu," sdělil odborářům Dierkes. Perspektivy všech tří závodů jsou prý dobré.

Z toho vyplývá, že současné představenstvo Škodovky má již plán, co udělá se zatím nevytíženým závodem ve Vrchlabí. Tam se, až za pár týdnů definitivně skončí výroba octavie I, přesune z Kvasin výroba roomsterů. Jenže ani to kapacitu tohoto závodu nenaplní.

Kvasiny jsou nejvytíženější

Naopak v Kvasinách, které jsou nyní nejvytíženější, by se zřejmě měly v příštím roce připravit prostory uvolněné po roomsteru pro navýšení kapacity na výrobu vozů yeti, superb a superb combi. Právě posledně jmenovaný vůz je tím, u něhož objednávky nejvíce stoupají.

V současné době podle Škodováckého odboráře se ze všech modelových řad nejvíce vyrábí fabií (820 kusů) denně. Octavií pak sjede každý den z linky 734.

Stoupl také počet vyráběných motorů (u tříválce 1,2 z 900 na 1100 kusů) a motorů 1,2 TSI se vyrábí denně 1350 kusů.

Přestože i pro příští odbobí se objednávky vyvíjejí pozitivně, nepočítá podle Dierkese vedení Škody s navyšováním počtu zaměsntanců. Je totiž nutné zvýšit produktivitu práce. Jediným místem, kde se zřejmě stav personálu navýší, jsou právě Kvasiny. Změní se také částečně poměr mezi kmenovými zaměstnanci a těmi z agentur, protože 400 jich bude převedeno do kmenového stavu. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy