Škoda Auto do října zvýšila odbyt o 7,2 procenta

ČTK ČTK
14. 11. 2012 12:00
V západní Evropě prodeje klesly, zato ve východní rostly stejně jako v Číně a Rusku
Foto: Aktuálně.cz

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto za letošních prvních deset měsíců zvýšila prodeje o 7,2 procenta na 795 100 vozů. V říjnu stouply dodávky zákazníkům o 1,2 procenta na téměř 78 000 aut. Největší tuzemská automobilka to ve středu sdělila v tiskové zprávě.

Automobilka v říjnu zaznamenala meziroční pokles v prodeji aut na trzích v západní Evropě, kde prodala 27 600 vozů. Loni ve stejném období to bylo 29 200 aut. Za celých deset měsíců ale podíl značky Škoda na západním trhu meziročně vzrostl z 2,8 pct na více než tři procenta. Dodávky dosáhly ve stejném období počtu 303 700 vozů, o dvě procenta méně než v loňském roce. Nejvyšší nárůst v západní Evropě zaznamenala společnost v říjnu v Británii, kde dodávky vzrostly o zhruba 69 procent na více než 4 600 vozů.

Škoda roste hlavně v Rusku a Číně

Ve východní Evropě zvýšila Škoda v říjnu dodávky o 11,5 procenta na 11 600 vozů. Po deseti měsících roku 2012 činí její podíl na trzích východní Evropy více než čtyři procenta, dodávky se s nárůstem o 29,2 procenta zvýšily na více než 111 100 vozů. V Rusku se dodávky zákazníkům v říjnu zvýšily o 17 procent na 8 300 vozů. V prvních deseti měsících se Škoda v Rusku zlepšila o 40 procent na zhruba 80 100 vozů.

Dodávky ve střední Evropě v říjnu klesly na 9 800 vozů z loňských 10 800 aut. Od ledna do října zvýšila automobilka své dodávky v tomto regionu o 1,8 procenta na více než 103 800 vozů a tržní podíl zvýšila na zhruba 18,8 procenta.

V Číně se dodávky společnosti v říjnu v porovnání se stejným měsícem minulého roku zvýšily o 9,5 procenta na 22 900 vozů, což je nový měsíční rekord. V letošních prvních deseti měsících dodala automobilka čínským zákazníkům 204 800 vozů, což v porovnání se stejným obdobím minulého roku představuje nárůst o 7,3 procenta.

Indickým zákazníkům dodala Škoda v říjnu více než 2000 vozů, což je meziroční pokles o 300 aut. V prvních deseti měsících vzrostl počet dodávek na indickém trhu o 28,3 procenta na více než 30 100 vozů.

 

 

Právě se děje

před 23 minutami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy