Šéf CME prodává akcie firmy za miliony

ČTK ČTK
10. 6. 2011 13:46
Generální ředitel CME, majitele Novy, prodal 50 tisíc akcií za 17,5 milionu korun
Generální ředitel CME Adrian Sarbu.
Generální ředitel CME Adrian Sarbu. | Foto: www.Médiář.cz

Praha - Generální ředitel společnosti Central European Media Entreprises (CME) Adrian Sarbu tento týden prodal 50 000 akcií tohoto podniku za 1,05 milionu dolarů (17,5 milionu Kč). Informovala o tom dnes agentura Reuters.

CME vlastní televizi Nova. Sarbu chce získané peníze použít na financování jedné ze svých firem.

Sarbu loni v srpnu vlastnil tři miliony akcií CME. Od té doby již několik balíků akcií prodal a v současnosti kontroluje 2,5 milionu akcií.

CME působí v oblasti médií a zábavy v šesti zemích střední a východní Evropy. Televizní stanice má v Bulharsku (bTV, bTV Cinema, bTV Comedy, Pro.bg a Ring.bg), Chorvatsku (Nova TV), Česku (TV Nova, Nova Cinema, Nova Sport a MTV Czech), Rumunsku (PRO TV, PRO TV International, Acasa, PRO Cinema, Sport.ro a MTV Romania), na Slovensku (TV Markíza a Doma) a ve Slovinsku (POP TV, Kanal A a POP Brio).

 

Právě se děje

před 41 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy