Sázkovým firmám krize nevadí. Sazce vzrostly výnosy

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
9. 4. 2009 16:20
Výnosy Sazky překonaly 2,6 miliardy korun

Praha - Celkové výnosy společnosti Sazka překročily v prvním čtvrtletí roku částku 2,6 miliardy korun. Znamená to nárůst přes 14 procent. Informovala o tom ve čtvrtek společnost.

Výnosy z hlavní oblasti podnikání, sázkové a loterní činnosti, vzrostly v tomto období zhruba o 9,8 procenta. Přitom na nárůstu se nejvíce podílely vyšší tržby z kurzových sázek a číselných loterií, především kmenových her Sportka a Šťastných 10.

V činnostech podléhajících dani z příjmu se promítly mimořádné výnosy ve výši přes 135 milionů korun.

I bez jejich započítání se celkové výnosy Sazky v prvním čtvrtletí 2009 zvýšily ve srovnání se stejným obdobím loni bezmála o 200 milionů korun.

U provozovatelů kurzového sázení se přitom zhoršení stavu ekonomiky neprojevilo, a to především díky internetu.

Od letošního roku má pět českých firem povolení k internetovému sázení, což v posledních letech stagnující trh výrazně oživilo. Největším kancelářím stoupl objem sázek meziročně zhruba o 15 procent a jsou i firmy, které hovoří o znásobení objemu.

Sazka podpořila internetové sázení nejštědřejšími bonusy ze všech kanceláří. Obava, že si Sazka sázkaře dlouhodobě neudrží, se podle mluvčího Sazky Zdeňka Zikmunda neprokazuje.

"Po spuštění internetového sázení se u nás zaregistrovaly desetitisíce sázejících, ale registrace hromadně přibývají i potom, co skončila úvodní, zaváděcí část marketingové kampaně," uvedl.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy