Sazka propustila čtvrtinu zaměstnanců. Šetří, kde může

Ekonomika Ekonomika
27. 7. 2011 12:36
Z loterijní firmy odejde v příštích týdnech dalších osm desítek lidí.
Aréna, která stáhla Sazku do finančních hlubin
Aréna, která stáhla Sazku do finančních hlubin | Foto: Bestsport

Praha - Sazka propouští další desítky lidí. Loterijní společnost v konkurzu zeštíhluje a šetří náklady.

Tým insolvenčního správce Josefa Cupky dal postupně výpověď stovce pracovníků, další tento krok čeká v nejbližích měsících. Počet zaměstnanců se tak sníží o čtvrtinu.

"V této souvislosti již k 30. červnu 2011 došlo k reorganizaci systému řízení - z deseti ředitelských pozic zůstalo pouze šest ředitelů divizí," uvedla Cupkova mluvčí Lenka Tichá.

Sazka je v konkurzu, který nedávno potvrdil i verdikt Vrchního soudu. Věřitelský výbor schválil před několikatýdny úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 milionů korun, které mají sloužit k zachování běžného chodu Sazky.

Půjčku se splatností dva roky poskytla společnost Moranda, kterou kontroluje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu prudce stoupla, je nejvýše za deset let

Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Ve své konečné zprávě to to v pátek oznámil evropský statistický úřad Eurostat.

Inflace tím poprvé výrazně překročila cíl Evropské centrální banky (ECB). Ta má v úmyslu růst cen v zájmu oživení ekonomiky udržovat na dvou procentech ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy