Sazka nebude od tipujících vybírat manipulační poplatky

Ekonomika Ekonomika
25. 4. 2012 14:47
Dosud byli od placení manipulačních poplatků osvobozeni jen sázející na internetu

Praha - Konkurenční boj mezi velkými sázkovými kancelářemi v Česku ještě zesiluje.

Sazka oznámila, že od prvního května letošního roku ruší manipulační poplatek u kurzového sázení na sběrnách Sazky.

Ten je dosud 10 procent ze vsazené částky. Obdobné poplatky mají i Fortuna, Tipsport, Chance a Synot Tip.

"Sázející, kteří přijdou po začátku května tipovat výsledky sportovních utkání do cca 1000 poboček Sazky, specializovaných na kurzové sázení, uhradí pouze vklad za sázku a nebudou už platit manipulační poplatek," napsal mluvčí Sazky Václav Jalovecký.

Zatím poplatky nebyly jen na internetu

Podle něho se tak Sazka stane jedinou sázkovou společností v České republice, která od manipulačního poplatku osvobodila veškeré kurzové sázení, tedy jak uzavírání sázek online, tak i na kamenných pobočkách.

Sazka si od tohoto kroku slibuje nalákání zákazníků jiných sazkových kanceláří. Proto také tento krok připravila před vrcholnými sportovními podniky, které jsou současně i nejlákavější pro tipující.

Již za několik týdnů začne mistrovství světa v ledním hokeji, následovat bude evropský šampionát v kopané a pak olympijské hry.

Svůj krok bude Sazka propagovat i v reklamní kampani, která poběží na sportovních televizních a internetových kanálech v době  MS v hokeji a ME ve fotbale.

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci jen 500 lidí

Spolek Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci v centru Prahy pouze 500 lidí, přestože kvůli omezení počtu účastníků hromadných akcí chystá správní žalobu. Na videu na facebooku spolku to dnes večer oznámil jeho předseda Mikuláš Minář. Kvůli dodržení omezení Milion chvilek ruší také pochod k sídlu vlády, který měl být součástí demonstrace. Policie dnes odpoledne na twitteru oznámila, že nebude lidem bránit ve shromažďování kvůli mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví. Pokud policisté zjistí porušení hygienických podmínek, věc zadokumentují a předají hygienické stanici.

Kvůli riziku nákazy novým koronavirem jsou v Česku zakázané hromadné akce nad 500 osob. Spolek Milion chvilek je ale přesvědčen o tom, že příslušné nařízení ministerstva zdravotnictví se nevztahuje na právo shromažďovací. "Vláda tvrdí opak, proto podáme správní žalobu," uvedl dnes Minář. Podle názoru právníků spolku je omezení nezákonné a protiústavní.

Minář je také přesvědčen o tom, že omezení má za cíl zdiskreditovat protestní akce. "Vláda na nás šije 'boudu' a chce protesty jednou provždy u většiny národa zdiskreditovat. Nedejme jí teď tu záminku," uvedl. Organizátoři demonstrace na Staroměstském náměstí proto dodrží podmínku maximálního počtu účastníků. "Na úterní akci proto skutečně vpustíme pouze 500 osob," upozornil předseda spolku.

Ze stejného důvodu se neuskuteční ani plánovaný pochod ke Strakově akademii, který měl být součástí úterní demonstrace. "O to důležitější bude, aby se po celé republice uskutečnilo co nejvíc lokálních akcí, které se do 500 lidí pohodlně vejdou," řekl dnes Minář.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Francouzská armáda zabila velitele Al-Káidy v severní Africe

Francouzská armáda zabila v Mali velitele teroristické organizace Al-Káida v islámském Maghrebu (AQIM) Abdal Malika Drúkdala. Oznámila to dnes ministryně obrany Florence Parlyová. Francie stojí od roku 2013 v čele mezinárodní koalice proti islamistům v této africké zemi.

"Dne 3. června zabily francouzské armádní síly s podporou místních partnerů během operace v severním Mali emíra Al-Káidy v islámském Maghrebu Abdal Malika Drúkdala a několik jeho nejbližších spolupracovníků," uvedla Parlyová na twitteru. Informaci následně potvrdila agentura AFP, podle níž byl Drúkdal zabit poblíž malijského města Tessalit u hranic s Alžírskem, kde se údajně dlouhodobě skrýval.

Drúkdal byl považován za jednoho z nejzkušenějších militantních džihádistů v severní Africe. V roce 2012 patřil k hlavním organizátorům převzetí severovýchodní části Mali pod kontrolu islamistů, po němž v zemi intervenovala francouzská armáda. Ta sice ve spolupráci s místními silami zatlačila džihádisty zpět, bezpečnostní situace v zemi na severozápadě Afriky je nicméně dlouhodobě nestabilní a islamistům se daří podnikat útoky nejen v severní, ale i centrální a jižní části státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy