Prima tři roky roste, nově více podpoří české filmy

ČTK ČTK
30. 1. 2013 14:31
Televize loni zvýšila sledovanost všech svých programů o devět procent na 24,2 %
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - FTV Prima loni zvýšila sledovanost všech svých programů ve věkové skupině 15+ o devět procent na 24,2 procenta, řekl to nový generální ředitel televize Martin Konrád. Podle něj skupina Prima jako jediná televize za poslední tři roky nepřetržitě rostla.

"Loňský rok byl pro naši skupinu jednoduše úspěch. Zaznamenali jsme historicky nejvyšší sledovanost i nejlepší obchodní výsledek. Sledovanost celé skupiny vzrostla o devět procent, samotné Primy o jedno procento," řekl Konrád. Bližší údaje o hospodaření skupiny nezveřejnil.

V nadcházejícím období se chce Prima vedle kupování pořadů více zaměřit na koprodukci, a podpořit tím vznik českých filmů. "To jsme až dosud příliš nedělali," řekl Konrád. Prvním takovým filmem, který půjde do kin, je romantická komedie Martina a Venuše.

Letos na podzim by se Prima ve sledovanosti ráda dotáhla na českou jedničku TV Nova. Pomoci k tomu mají novinky v jarním programovém schématu, které televize dnes představila.

Vedle nové řady seriálu Cesty domů sází Prima na oblíbeného herce Bolka Polívku, který bude uvádět novou sobotní talk show s názvem Polívka na víně. Další novinkou bude soutěž Vylomeniny, kterou budou uvádět Martin Dejdar a Tomáš Měcháček. Na jaře odstartuje také třetí řada pořadu Farmář hledá ženu.

Vlastní pořad chystá také program Prima Cool, kde Iva Pazderková bude moderovat soutěžní pořad Pekelná výzva. Na Prima love bude hlavní jarní změnou pořad Božské dorty od Markéty.

V pátek 1. února ve 20:00 zahájí vysílání nejnovější kanál skupiny Prima Zoom, který nabídne každý všední den večer tříhodinové monotematické bloky dokumentů.

Na jaro chystá skupina Prima ještě jednu velkou novinku, zatím ale nechce prozradit jakou. "Společně s Cestami domů to bude největší investice letošního roku," uvedl pouze Konrád.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Lille ukončilo letitou nadvládu PSG v Superpoháru

Fotbalisté Lille ukončili letitou nadvládu Paris St. Germain ve francouzském Superpoháru. V dnešním utkání hraném v Tel Avivu zvítězil mistrovský celek 1:0 brankou portugalského záložníka Xeky ze závěru prvního poločasu.

Paris St. Germain vyhrál předchozích osm ročníků Superpoháru včetně toho předchozího, který se kvůli pandemii koronaviru hrál až letos v lednu. Pařížané v minulé sezoně po třech letech nevyhráli ligu, ale uspěli alespoň v domácím poháru po vítězství 2:0 nad Monakem.

O Superpohár hráli svěřenci Mauricia Pochettina bez hvězdného Kyliana Mbappého. V posledních 20 minutách si odbyl soutěžní premiéru po příchodu z Liverpoolu kapitán nizozemské reprezentace Georginio Wijnaldum.

Francouzský fotbalový Superpohár v Tel Avivu:

Lille - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 45. Xeka.

Lille vyhrálo Superpohár poprvé v historii a ukončilo osm ročníků trvající nadvládu PSG.

před 4 hodinami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy