Pozor na dětskou židli od IKEA, může mít vadný pás

Petr Kučera Petr Kučera
5. 1. 2012 8:45
V osmi případech se pás náhodně rozepnul, ve třech došlo k drobným úrazům
Vysoká dětská židle Antilop od IKEA
Vysoká dětská židle Antilop od IKEA | Foto: IKEA

Praha - Obchodní dům IKEA vyzývá několik tisíc majitelů vysokých dětských židlí Antilop, aby si bezplatně vyměnili bezpečnostní pásy.

"Obdrželi jsme osm hlášení o náhodném rozepnutí pásu, přičemž ve třech případech došlo při pádu dítěte ze stoličky k drobným úrazům," uvedla firma tiskové zprávě.

Vadné pásy mají židle vyrobené v letech 2006 až 2009 od dodavatele číslo 17389. Oba údaje jsou uvedeny na spodní straně sedáku, přičemž rok výroby zjistí z prvního dvojčíslí čtyřmístného údaje.

Žádných dalších vysokých židlí se tato výměna netýká, zdůrazňuje IKEA a zákazníkům se omlouvá.

IKEA v posledních týdnech vyzvala zákazníky také k vrácení ručně vyráběných skleniček Rund, části masových kuliček KÖTTBULLAR či dětského skládacího stanu Busa. Nebezpečné mohou být také zrcadlové dveře Aurland u šatní skříně Pax.

Tyto hračky dětem nekupujte, úřady před nimi varují:

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy